Notebook a externí 4k monitor (USB-C)

Ahojte, potřeboval bych prosím poradit ohledně zapojení 4k monitoru z notebooku, který disponuje HDMI 1.4 a USB-C (konkretně se jedná o Dell XPS 15 9560). Problém je, že bych rád uvítal 4k 60hz, máte s tím někdo zkušenost? Hdmi je logicky mimo hru, nicméně převodníky z USB-C do HDMI umí jen dle popisů 4k 30hz (včetně převodníků kde se píše USB-C -> HDMI 2.0). Neměla by verze 2.0 dávat 60hz? Popř. je nějaká jiný možnost jak dostat z notasu do moniotur 60hz? Díky za rady a názory.

Odpovědi na otázku

Google: https://www.amazon.com/Accell-USB-C-Adapter-Type... -Jinak USB-C je konektor né sběrnice -jinak od té USB grafiké karty nečekejte že zvládne hry nebo 3D HDR filmy

HDMI 2.0 potřebuje 18 Gbit/s, klasické USB 3.1 gen 2 má 10 Gbit, USB 3.1 gen 1 (alias přeznačené USB 3.0) 5 Gbit/s. Takže na plné HDMI 2 potřebuješ, aby v tom USB-C konektoru byl vyveden Thunderbolt, nebo alespoň nějaká vyšší verze verze DisplayPortu. Což naštěstí tvůj notebook splňuje, takže ta redukce, co doporučil kolega, nebo jakákoliv jiná Thunderbolt 3 - HDMI by měla splnit tvé požadavky.

Supr, díky za objasnění. Nakonec jsem objednal tohle, tak snad to bude fungovat.https://www.alza.cz/i-tec-usb-c-3-1-displaypo...

Takže redukce od I-TEC opravdu funguje, ikdyž se na krabičce píše 4k/30hz. Prej mají starší značení krabiček a nove rev. už umí i 60hz, takže doporučuju, kdyby někdo měl stejný problém jako já.