Notebook (15 000 - 20 000 Kč) domácí využití

Zdravím,
potřeboval bych poradit s výběrem notebooku na klasické domací využití pro normálního uživatele. Vzhledem k tomu že uživatel není nějak zběhlý v programování a počítačích vůbec nebude využívaný na složité programy. Jsou to nějaké filmy, brouzdaní po internetu, občas nějaký opravdu jednoduchý program na upravu fotek, psaní ve wordu atd.

Podmínky a kritéria:

Vzhledem k tomu že doma bude používán na filmy a nějaké to brouzdaní, tak se po domě bude přenášet, to znamená nízká váha a nějaké OPRAVDU kvalitní konstruknce. Nemyslím tím nějaký odolný outdoor notebook, ale nějaké dobré zpracování. Vím že dnes je to spíše kus od kusu, ale nějaký model se najít musí . Nechtěl bych nějaký velký notebook, maximálně 15,6 , ale to je opravdu max. Další věc na které záleží je konektivita (univerzální čtečka karet, HDMI, bluetooth 3.0 .....).

Další specifikace (není podmínkou):
Jako velké plus bych bral mechaniku, matný display a kvalitnější reproduktory. Další plus bych přikládal, kdyby na samotné klávesnici byla hardwarová nebo senzorová tlačítka na ovládání hlasitnosti, jasu atd.

To by bylo asi tak z požadavká vše. Co se týče značky, to asi nechám na vás.

Mockrát všem děkuji za jakoukoliv radu...

Odpovědi na otázku

JJ taky jsem na něj koukal

Jsem se rozhidl že je to moc velke :)

Probook je velkej Dell je super :)

No já bych na monitor menší než 15,4" koukat nechtěl. Váha 2-3kg na šoupání v domě nemá v tomto případě žádný význam. Jinak bonus u HP je kvalita zpracování a numerická klávesnice, u Vostra zase její podsvícení a kvalitní servis.

prenaseni po dome da fakt zabrat... to by chtelo AIR a nebo jiny "ultrabook"... (nesmysl, ze?)

CENA neni uvedena.... a TO je to dulezite

Cena je uvedena hned v nazvu a nekupuju to pro sebe, já mam 15,6" a klidně bych bral větší :) Je to pro znamou, ta je zvykla na nějakou 13".

mas recht, je koukal spatne...

abych teda nekecal mimo, jdi do toshiby...

Když 13 tak tento, je mírně přes rozpočet ale kvalita a servis to vynahradí: http://www.anacomp.cz/dell-vostro-3350-n11-3350... ...

Lidi nehodil by mi sem někde nějakou 14" je to takovej kompromis mezi tou 13" to je docela malé a 15" to už je zase velké a težší. Díky :D

ja mam pocit, ze to je vsechno zbytecne... napr. muj prvni link je 13,3".... to je male a 14" bude akorat? na to prenaseni po dome :D

Tak si ji najdi, ale nejlépe DELL Vostro, Toshiba Tecra, HP ProBook nebo Lenovo ThinkPad Edge E420.

Co třeba tento:http://www.mironet.cz/hp-probook-4530s-15-6quot... ... ten mám já a sem maximalně spokojený

To je velké, potřebuju 14"

"...potřeboval bych poradit s výběrem notebooku na klasické domací využití pro normálního uživatele..." - Tak to obvykle je desktop.
"...Jsou to nějaké filmy, brouzdaní po internetu, občas nějaký opravdu jednoduchý program na upravu fotek, psaní ve wordu atd..." - Opět desktop, důvod je jasný, tj. ergonometrie! Obzvláště monitor - i obyčejný TN je lepší než co se obvykle dává do notebooků.
"...Další věc na které záleží je konektivita (univerzální čtečka karet, HDMI, bluetooth 3.0 .....)..." - Univerzální čtečku paměťových karet poněkud nechápu, ale dá se nahradit externí (i interní jsou na USB), ostatní mají obvykle ty nejvybavenější základní mITX desky.
"...Vzhledem k tomu že doma bude používán na filmy a nějaké to brouzdaní, tak se po domě bude přenášet..." - To je zajímavý požadavek, ale nedovedu si představit, jak někdo pobíhá po domě s počítačem, ať je v podobě notebooku...

Prosím vás, opravdu o poslední věc bych vás požádal. Moc by mi pomohlo, kdyby mi každý vypsal 3-4 notebooku 13" (cca) a 14". Každej od nejlepšho po nejhorší v každé velikosti moc by mi to pomohlo. Vím že budete nadávat, že se vymýšlím atd, ale opravdu by mi to pomohlo. A čím více lidí mi to napíše tím lépe. Specifikace platí podle těch, které jsem napsal na začátku, až na tu velikost ta je tedy 3-4x 13" a 3-4x 14". Děkuji moooc

Porouchat se může i ten nejlepší, značkový, drahý. Proto nečekej že tě někdo bude cpát do konkrétního typu. Inspirací máš dostatek a výběr je na tobě. Za svoje rozhodnutí je třeba vzít odpovědnost a ne ji házet na kohokoliv druhého.