» Poradna » Notebooky

Notebook + 2 externe monitory 4K

Mam desktop ale potrebujem sa momentalne presuvat, no doma si chcem uzit pohodicku dvoch 4k monitorov. Nie som hrac a trosku mi vadi hluk ventilatorov, takze s podporou externej grafickej karty ani nepocitam.Mate niekto skusenost s nejakou takouto zostavou notebook + dokovacia stanica, tak aby to vedelo utiahnut 2x4k@60Hz cez display porty? Neviem odkial sa odpichnut ci najprv hladat dokovaciu stanicu a potom k nemu notebook alebo naopak, takze prijmem kazdu radu.

Odpovědi na otázku

Jaký máš rozpočet?Z notebooku to pujde jednou přes HDMI a jednou přes DP.Pak jedině nějakou dokinu, ale zase budeš mít další píčovinu na stole.

Dock station nebo port replikátor?V tom bude asi rozdíl. Dock station (třeba skrz USB) bude mít nejspíše své zobrazovadlo a pak bude muset podporovat 2x4k. Pokud to bude port replikátor, tak by to mělo jít z integrované grafiky/grafiky v notebooku a pokud to bude nějaká z nejnovějších generací Intelu, tak 100% 2x4k zvládne, nevím jaké omezení mají laptopy ale v desktopech i levné Pentium může obsloužit 4x4k

tak ntb s thunderbolt 3 a k tomu třeba tohle https://www.alza.cz/i-tec-thunderbolt-3-2x-di...

nie ze by rozpocet nehral rolu ale viem ze pod 50 000czk to nedam. Dokovacia stanica je ok, stol mam prazdny kedze monitory vysia na stene.Rozmyslam nad dvoma kombinaciami:Dell XPS + Dell TB16HP Spectre + HP Thunderbolt 230 W G2Cize monitory a ine usb by boli napevno v dokovacich staniciach.Nema s tym niekto skusenosti? Lebo este je otazka ci ist do 15' alebo to zmaknu aj tie 13'.

rozměr notebooku nehraje roli, to je na vaší preferenci

ale ked je v 13' ten isty hardware ako v 15', tak potom je v 15' prazdne miesto a nevyuzili ho na zefektivnenie chladenia aby bol menej hlucny?

Jinak nějak nechápu zadání...chceš to na zapojení doma, kde máš desktop, tak si nech desktop připojený na 2 monitory a vyber notebook na přenášení bez nějaké dokiny...

chcem sa zbavit desktopu, a predstavujem si to tak ze ked budem doma tak to zapojim do dokovacej stanice a budem si uzivat vykon a pohodu 2 monitorov.

Výkon na co? Ty malé "srajdy", co vybíráš se v zátěži neuchladí a snižují hned takty.

no to si uvedomujem aj ja. Uz som nejak upustil a pod 15' to nepojde. Intel i7 (8750H), 16 GB RAM, geForce GTX 1050 Ti, 512GB Nvme SSD. Ide to este vyssie v dnesnej dobe? Ci mam este pozerat na to ze hrubka notebooku nie je 2cm ale 3cm :D

Vykon na co? Co na nem budes delat?

proč se chceš tak mermomocí zbavit toho desktopu, když se ti tam stejně bude válet dokina a dva kravské monitory? Ten výkon na notesu nebude stejný a čím vyšší bude, tím bude notes nejspíš těžší a hlučnější.

terajsi desktop zacina blbnut (neviem ci to je len SSD alebo aj maticna, popripade nieco ine, prosto necakane restarty, bsod,...ma 7 rokov, intel i7 (4C), 12gb ram, quadro p600). Ak kupim novy desktop tak investujem viac ako 1000€. K tomu mam tiez dost stary notebook, ktory vsak uz nevydrzi bez napajania viac ako hodinku. Navyse ked viem ze budem mimo domu, tak vzdy musim mysliet na to aby som zobral potrebne subory so sebou (ext. disk nie je riesenim). Takze kvoli tomu padla volba na jeden poriadny notebook. Ale vidim ze to bude komplikovanejsie nez si myslim.

mno, já bych se osobně desktopu nevzdával - ten výkon na notesu stěží dosáhneš. Zvaž jestli potřebuješ po cestě tolik výkonu - pokud ne, mohl by být notes na cesty o dost tišší a lehčí. A soubory řešit nějakým synchronizačním SW s desktopem lokálně, nebo eventuelně přes cloud.

Trochu mám obavy, že notebookové karty takové rozlišení připojených monitorů nezvládnou...

Zvladnou, mam pet let stary HP zBook a dva displeje mam pripojeny z Ultra Slim dokiny pres DP (4k + 1440p)

u NB je třeba si určit priority, nejsi hráč, takže u grafiky jde pouze o to aby zvládala ty externí monitory, to dnes dává i většina integrovaných nebo základní dedikované. Pro tebe bude důležitější co potřebuješ v základu pro výkon RAM 8/16/32, kapacita SSD/HDD a velikost displeje pro práci mimo domov a od toho se odpíchnout.