» Poradna » Notebooky

Notebook - škola, filmy občas starší gamesa

Zdravím, vybírám si nový notebook tak napůl do školy a napůl kvůli tomu že můj starý už dodělává a procházení Alzy a TS Bohemie mě inspirovalo k výběru dvou kusů. Vybírám skoro z nejnižší cenové hladiny nicméně rád bych znal pár názorů1) Dell Inspiron 11z Touch ( https://www.alza.cz/dell-inspiron-11-touch-d2... )kvůli dotikové obrazovce což mi usnadní náčrtky/poznámky ve školekvůli předpokládané skladnosti a vysoké výdrži baterie při zachování slušného výkonu2) Lenovo IdeaPad G50-45 ( https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g50-45-bla... )kvůli očekávání o poznání vyššího výkonu od procesoru a grafiky i RAM při nižší ceně na úkor toho očekávám nižší výdrž baterieOd obou zařízení očekávám procházení webu, kancelářskou práci a základní kreslení autoCad/archiCAD. Nerad bych se nechal zlákat dotykovou obrazovkou a flex konstrukcí, lehkostí a výdrží baterie, což může být praktické na úkor toho že za rok bude zařízené po HW stránce nepoužitelné. Na druhou stranu mě klasická konstrukce notebooku se sice větší obrazovkou a teoreticky i výkonem děsí co do pro mě zbytečné DVD mechaniky a slabší výdrži baterie a nepraktičností pří rychlých nákresech/náčrtcích apod. Varianta 1) mě moc láká, ale rozum našeptává pohlédnout se po klasickém notebooku. Poraďte do čeho by jste šli Vy? Který z těchto dvou? Případná alternativa při zachování max ceny kolem 12-13k?

Odpovědi na otázku

1/ delat v autocadu na 11 palcich popr na hd ready bych nenazival prilis komfortnim, dale vykon toho lenova bych nenazyval vyssim oproti tomu dellu.rychle nacrtky, to je mysleno jak?

To je pravopis.

co se tyká výkonu tak podle recenzí jsem nabral dojem že lenovo by mělo mít výkonější grafiku i procesor nicméně kdybych tomu sám rozuměl, neptal bych se tu :D takže to beru ;) rychlý náčrtek myslím tak, že když jsem si doteď psal poznámky a vešel do toho jednoduchý nákres musel jsem si fotit tabuli/konkrétní slide (kreslení myší v office mě moc nebralo > subjektivní záležitost)... protože mě teď konkrétní příklad nenapadá přiložím odkaz " http://www.dfens-cz.com/images/2011/bouda6.jpg " <<< náčrt v tomhle duchu, prostě pár čar s popiskemTakže spíš jste pro dell? Co se týká mobility výdrže apod.?

ja jsem pro tuzku + papir, to se mi osvedcilo nejvic. jinak, neber nic s N-kovym procesorem (cili ten dell), duvod - http://notebookblog.cz/technika/navody/pozor-pri... dale bych se celkove vyhnul amd - maji oproti srovnatelnym intelum nizsi vykon + vic topi. porovnani vykonu procesoru muzes provest zde http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchma... Nemyslim si ze na autocad potrebujes nejakou grafiku, me v pohode jel na integrovane HD3000 (samozdrejme zalezi co delas, ale zde dle dotazu predpokladam studijni vyuziti, cili nic moc narocneho). dale pokud nebude externi monitor, tak bych volil neco s full hd (nasel jsem v dane cene akorat toto https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-titanium-... , popr nejaky ideapad Z70 )druha moznost pokud by jsi chtel neco mobilnejsiho, tak treba nejaka 14-ctka https://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-e440-blac... , kdy zde mas neuckovy procesor (vykonejsi) a osobne bych jako velkou vyhodu bral W7.dale je moznost bazaru, pokud by jsi chtel bych jeste mobilnejsi napr http://pc.bazos.cz/inzerat/50223816/Lenovo-T...

jdu si pročíst to o těch procesorech, dobrá rada Dell mě lákal tím "cool 360° designem" a vůbec se mi moc líbil, ale něco mi říkalo že to nění úplně nejrozumnější :D vypadá to že nakonec teda sáhnu po klasice. Projdu si přiložené odkazy, díky za pomoc

jestli myslíš, že na kapacitním displeji se dá nějak rozumně psát nebo kreslit, tak jsi na omylu - pokud teda nehodláš psát nějakým fakt obrovským písmem. Na psaní, kreslení bys musel mít Wacom pero a to moc notesů/tabletů nemá.11ka displej je na CAD blbost - to pokud možno 15.6 nebo počítej s tím, že to na tom dělat nebudeš.

jo no, byl to takovej můj úlet ten Dell :D vrátím se zpátky na zem, do teď jsem kreslil na 15" a doma na ext. monitoru. Právě kvůli tomu že jsem nenašel nikde rozumně poblíž ten Dell vystavenej (chtěl jsem se na to podívat protože mě zajímal ten obraz) tak jsem si říkal že to nemůže být zas tak hrozný ale nemá cenu vyhodit 12k za to že když budu psát 16kou písmem tak možná nebudu mít migrénu z toho 11.6" jak naznačuješ díky

Tak jo lidi, dal jsem si jako minimální požadavky full HD a Intel Core i3 4030U a z toho mi jako první vypadlo: https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-70-whi... https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-z50-70-bla... co mě ale teda opět staví před několik otázek, zvolit raději variantu 1) nebo 2)??? Rozdíl "lepší grafika" vs. "rychlejší systémový disk", v čem myslíte že poznám větší rozdíl? V tom 8GB SSD navíc, nebo v grafice??? Díky za trpělivost při odpovídání na banální dotazy

zjisti si, zda ten CAD podporuje GPU akceleraci na nVidii - pokud ne, upřednostnil bych Intela - bude mít menší trable s chlazením a delší výdrž na baterku.

nezapomen, ze ten cerny je bez OS