» Poradna » Notebooky

Notebook - silny procesor

Zdravim, predem se omlouvam, vim ze podobnych dotazu je tu spousta, ale v zadnem jsem nenasel odpoved na mou otazku. Chci si koupit notebook na cesty atd. Budu na nem delat klasicke veci jako internet, filmy + praci se zvukem. Pouzivam FL studio 10 + VST (z tech nejnarocnejsich Nexus 2, Hypersonic 2, NI Kontakt 4). Z tohoto duvodu potrebuju silnejsi procesor. Dale pak dostatecne velky hdd, na ukladani VST, filmu, fotek apod. Velikostne cca 13-16 palcu. Grafika je mi jedno, na hry mam PS4 a PC. Cena do 13 tisic. A Prosim ne Lenovo. Kdyby vas zajimalo proc, tak kamos dela v jednom elektru reklamacniho technika a 5z10 reklamaci je na lenovo (nejen notebooky).Takze pozadavky:- Dostatecne silny procesor (vzhledem k cene a pozadavkum)- HDD alespon 500 GB (muze byt kombinace SSD a HDD, ale vzhledem k cene pochybuju)- uhlopricka 13-16 palcu- NE LENOVO- cena cca 13 tisicPredem dekuji

Odpovědi na otázku

a je tak těžké si to vyfiltrovat třeba na Heureka.cz a přijít sem už s konkrétními kandidáty? S ohledem na cenový strop jich totiž moc nebude.

Určitě to je těžké, protože z nových tam bude maximálně i3 7100U. To nepovažuji zrovna za silný procesor. Tedy ono by chtělo definovat slovo silný. Další věc je tam, že silný procesor = žravý procesor => malý výdrž na baterku => dosti to popírá požadavek na přenositelnost.Nicméně jak píšeš, zázraky neumíme, a pokud umí používat filtr nějakého obchodu, tak na to přijde sám.

V novych procesorech se nevyznam, nevim jestli napr intel n3710 je dobry ci radsi jit do amd e2-7110. Chtel jsem jen radu nic vicJinak jsem to asi spatne napsal, nejde mi tak o vydrz baterie jak o to, ze ntb se lepe prenasi nez pc. Je mi jasne ze vetsi vykon bude vic zrat ;)

Osobně dávám u notebooku přednost Intelu před AMD. Nková Pentia ale určitě neber i když jsou čtyřjádrová, jsou to přeznačené Atomy s nulovým výkonem. To radši ber dvoujádrovou účkovou i3/i5.

jenže ono určitě nevybíráš notes jen podle procesoru - některé by ti třeba nevyhovovaly z důvodů, které znáš jen ty. Je takový problém si vyfiltrovat řekněme 5 adeptů a ty tady uvést? Proč by to měl někdo dělat za tebe?Jinak procesorům AMD bych se osobně u notebooků vyhnul a u Intelu se vyhni modelům "Celeron N" a "Pentium N".

Požadavky znáš, tak nebuť líný a najdi si ho sám, nikdo to za tebe dělat nebude!

V novych procesorech se nevyznam, nevim jestli napr intel n3710 je dobry ci radsi jit do amd e2-7110. Nejsem liny jen vim ze drekvence a pocet jader nejsou jedine smerodatne udaje, ale chtel jsem si nechat poradit, tak me prosim neurazej

A ntb musí být nový nebo stačí repas? Podívej se třeba na DELLy na pocitarna.cz, do 13ti tisíc tam seženeš i noťas s lepší (ne účkovou) i5.

A záruku si myslím můžeš dokoupit na 2 roky.

Odporúčaš mu notebook na ktorom ProjectSAM Symphobia 3 v 1.5 v KONTAKT seká, really?

Určite kupuj i7 HQ. Všetky slabšie sú odpad a budeš mať problémy s výkonom pri veľkých library cez soft KONTAKT. Taký ProjectSAM Symphonia 3 v1.5 na i5 NTB CPU umiera a seká. Tie i5 sú v porovnaní s desktopom slabšie ako AMD FX 8xxx Hlavne, že grafika tam je výkonnejšia ako na desktopových Intel HD 5xx, ale výkon procesora slabý.

No to je jednoduché, na své požadavky přidej ještě tak jednou 13 000 a lze se reálně bavit.Lenovo jsou dvě řady, krásné, ale opravdu velice kazivé IdeaPady, a pak konzervativní ale relativně kvalitní ThinkPady. Také bys měl vědět, že do konce roklu budou velké změny, něco už začalo teď v létě, budou nové výkonné 4 jádrové a 6 jádrové Intely i5 a i7 a výkonné 4 jádrové AMD Ryzen atd. ALe tak jako tak potřebuješ notebook za cca 20-25 000. Tak šetři.

popravdě si za daný peníz nic než mrd** nepořídíš. Daná cena je lowend, tj nízká třída výkonu. Možná nějakou i3, ale výkonostně hluboko pod stolním Pentiem G4560 co stojí 1600Kč. Pokud chceš i5 tak musíš přitlačit. A i5 je základ pro rozumnější činnost.

jo a doporučit můžu toto, ikdyž ani to pořád výkonově nemá na zmíněné Pentium tak s tím jde už nějak pracovat:https://www.czc.cz/acer-aspire-e15-e5-575g-5...