» Poradna » Notebooky

Notebook - po zavření víka nepřejde do režimu spanku

Dobrý den, mám takový problém. Mám NB a když zavřu kryt, tak by měl přejít do režimu spánku. Ale to se právě nestane a NB běží v plném nasazení dal. Prosím co s tím? Zkoušel jsem preinstalovat Windows, vyměnit kabel, aktualizovat ovladače... Nic nepomohlo. Už fakt nevím co s tím a je to celkem nepříjemný, jelikož mě to vybíjí baterku. Začalo to až teď. Pro nazornost přikládám video a pár fotek z nastavení. Všude mám nastaveny režim spánku. PS: nemůže na to mít vliv nedávná výměna BIOS cipu?Ještě doplním sestavu:CPU Intel Core 2 Duo 2,5GHzMB Acer AcadiaGPU Intel GMA X3100Ram 2GB DDR2 667MHzHDD 120GBOS Windows 7 Sp1 32bitVzpomněl jsem si, že když jsem NB rozebíral, abych jej vyčistil, tak z displeje vypadl takový malinký čtvercový magnet. Může to s tím mít souvislost? Bohužel nevím kam patří, takže se to moc nezlepsiloZa případně rady předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Ano, ten magnet aktivuje spínač který "hlásí", že je víko zavřené. Je logické, že bez něho NTB o zavřeném víku "neví" a žádná akce nenastane.Přilep magnet (do rámu displeje) zpátky. Správné místo najdeš tak, že magnet vezmeš do ruky a budeš jím "šmejdit" po levé straně NTB (nalevo od klávesnice). Jakmile se NTB uspí, máš správné místo. Odměř ho pravítkem a přenes do rámu displeje. Tam magnet přilep.

Dobrý den, úplně jsem nepochopil vaší odpověď. To jako ten magnet vezmu a budu s ním jezdit po víku? Má to víko být otevřené nebo zavřené? A tak to mají všechny NB? V mém případě se jedná o Acer Aspire 5315 a magnet vypadá takto:https://drive.google.com/file/d/11P8IN8XSKHHEbcBa6...

Ne po víku, čidlo je v těle NTB vlevo od klávesnice. Tam "jezdi", samozř. při otevřeném víku.Až to místo najdeš, poznač si ho a magnet přilep na stejné místo v rámu displeje (který musíš napřed rozdělat). Tak, aby potom, až víko zavřeš, se magnet v rámu displeje co nejvíc přiblížil čidlu v těle NTB. A ano, tento princip používají všechny NTB.