» Poradna » Notebooky

Notebook - odešlo LCD nebo grafika, nebo?

Dobrý den,mamina mi před chvílí poslala obrázek svého ntb, resp. displeje jestli nevím co s tím. No protože bydlí až v Německu nemám možnost ho mít při ruce. Poznáte někdo podle vizuální podoby vady rozpoznat co by to mohlo být? Jestli vadný LCD nebo grafika? Vada se projevu po celé ploše displeje.https://imgur.com/a/glOFXA8K žádnému fyzickému poškození nedošlo (např. ťuknutí do displeje, apod.), jediné co říkala že vše fungovalo, jen nechala na klávesnici nevědomky položený telefon a pak zjistila, že notebook vykazuje tuto vadu. Ale že by tam byla tato spojitost se mi nezdá.Notebook už má nějaký ten rok, je to nějaký kancelářský HPčko, ale do teď vše fungovalo, toto se stalo z ničeho nic. Nemá bohužel možnost externího monitoru aby se otestovalo zda je problém to či ono. Každopádně je tam integrovaná grafika, takže když to bude ní nebo když to bude lcd tak v obojím tipuju, že lepší bude nový ntb, že? Dokáže mi někdo potvrdit/vyvrátit?Děkuji

Odpovědi na otázku

Hezký, typ bych si display. Integrovaná grafika prakticky neumírá a pokud tam není dedikovaná, tak je to takřka jisté. TV doma má, ne? Tak to prostě připojím k televizi. Nějaký ten HDMI kabel asi doma bude taky, ne? Pak hned budeš mít jasno.Zda se vyplatí oprava si musíte říci vy, nikdo neví, co to je za NB.

Jasné, jasné, dedikovaná tam není, je tam klasika integrovaná.No telku má, psal jsem jí to, ale nepředpokládám, že by se jí doma někde válel hdmi kabel :)) (jak říkám, kdybych měl ntb u sebe už to všechno zkouším), takže na to jdu touhle cestou - jestli to může být natolik známá vada, že z ní bude jasné co je za problém, aby se dalo předem odhadnout jakou cestou se vydat. Pokud by to byl LCD tak je jasné, že se to finančně nevyplatí (ntb stál do cca 10 tísíc ve své době - je fakt jenom na internet).Pokud píšeš, že integrované grafiky se nekazí, tím pádem to je asi jasné. DĚKUJU

Tohle vypada na LCD nebo minimalne kabel k LCD, grafika se obvykle projevuje artefatky v obraze a ne zdvojenim obrazu.

Super, takže teoretická možnost ho otevřít a zkusit kabel. Děkuju za tip, každopádně dva názory na LCD a asi je to i logičtější. DĚKUJU

Na 99,9% to je přímo LCD panelem. Ten kabel nepřenáší samostatně řádky a sloupce, takže při jeho proruše většinou vypadne celý displej nebo nějaká větší oblast, než jen takový proužek.

tebe to iste ako vedla co ma problem s displayom. Vyskusaj iny display! Chapem, ze nemas, v servise maju.