» Poradna » Notebooky

Notebook - nejede obrazovka

Zdravím, včera mi na notebook do mista vlevo od toughpadu upadla sklenice, sice prazdna a diky bohu se nerozbila, ale v tu chvili zhasla obrazovka, myslel jsem ze se NB restartoval, ale pak jsem zjistil ze uz obrazovka nejede vubec, zbytek NB je v poradku, vetrak huci, svetylka sviti, ale obrazovka nic. Je mozne ze jsem znicil grafickou kartu? Predem diky za pripadnou radu.

Odpovědi na otázku

Tak může to být jenom uvolněný kabel k LCD panelu.jestli je ntb ještě v záruce není co řešitpokud ne, máte v zásadě dvě možnosti:1. troufnete si na to sám - tzn OPATRNĚ rozeberete ntb a zkontrolujete/domáčknete všechny kabely2. ntb odnesete do servisu, kde vám udělají diagnostiku závadyJe možné že to nebude jen uvolněný kontakt, ale že se vlivem deformace šasi při pádu té sklenice, poškodila i základní deska ntb, což je defakto nerentabilní oprava = nový ntb.

Tipoval bych, že jsou tím otřesem uvolněné placky paměti RAM a k tomu může být i poškozený HDD.. Kdyby byl jen např. poškozený HDD, po startu ntb by najelo logo a info s nabídkou pro vstup do Biosu. Kdyby byly uvolněné paměti RAM, nenajel by obraz žádný. Chce to jen na zadní straně demontovat kryt a juknout na to.. Co se týče poškození základní desky v souvislosti s tím otřesem spadlé sklenice vedle touchpadu..??? Těžko domýšlet. To by musel být mnohem těžší předmět a rána jako z děla..

Děkuji za informaci, budu doufat ze se snad jen neco uvolnilo a nebude treba nejakych vaznejsich oprav.