» Poradna » Programy

Notbuk, XP, 4 ikony při vypínání - jak na to?

Čaute,
běžný počítač s běžnýma XP má při vyvolání příkazu pro vypínání (Start - Vypnout) nabídku 3 ikon (pokud není člen domény win): Úsporný režim - Vypnout - Restartovat a přes Shift se místo úspornýho dá zobrazit spánek (je-li hibernace povolena).
Některý značkový notebooky (Dell, Toshiba...) ale mají ale v tomto případě ikony rovnou 4: Režim spánku - Úsporný režim - Vypnout - Restartovat

Netušíte někdo, kde se tahle možnost dá zapnout i na obyč. stolním PC, abych doma nemusel furt mačkat Shift, když chci kompa hibernovat?

Odpovědi na otázku

ak mas pouzivas klasicky sposob prihlasovania a vypinania pocitaca (teda nie cez Welcome screen. da sa to nastavit v Control Paneli v User Accounts) tak mas polovicu vyhratu - tam sa hibernacia zobrazuje aj bez shiftu. druha polovica je ked si v Power Options (taktiez v Control Paneli) povolis hibernaciu, ale to zjavne mas.

na tohle se neptám, ptám se na to, jak místo 3 ikon tam dostat ty 4 ikony, jak to mají některé značkové noťasy...

tak po 30 sekundach guglenia:

jkontherun.blogs.com ...

jooo, to je ono!
sám bych to nenašel... inu, kdo umí EN, ten umí, a kdo neumí, tak jen čumí

Díky!

Priraď hibernáciu jednej klávese a máš to na jeden ťuk. Chceš to jednoduché a trepeš sa cez ponuku štart...

to zrovna! se přehmátnu a hibernuju si ho když nebudu zrovna chtít
nabídku start používám v pohodě, mám ji v XP stavu (tím myslím tu novou, dvousloupcovou) pěkně upravenou k mý spokojenosti