Norton a unformat

Kolega experimentoval s PC a pustil na HDDutilitu UNFORMAT od Nortona. Vytvorilo mu tonekolik desitek adresaru DIR1, DIR2...,Je mozne dat HDD jeste do puvodniho stavu(Win98)?Diky za rady, Bert

Odpovědi na otázku

ale když mu rozbijete xicht, tak se aspoň uklidníte ;)))

Jde o to, cemu rikate puvodni stav Protoze vim dost presne, jak Unformat pracuje, zvolil bych tenhle postup:1) Vsecko vykopirovat jinam v tom stavu, v jakem je to ted. Nejlepsi sestava k takovemu ucelu je stroj s fungujicimi Windows9x na primarnim disku, k tomu pripojeny Vas disk a dalsi cisty disk (tam se to bude hrnout). Ty Windows bych nastartoval do nouzoveho rezimu. Kopirovani pod jedoucimi Windows9x je totiz nejlepsi metoda, jak zkopirovat i dlouhe nazvy.2) Ty adresare DIRxx budou vetsinou prejmenovane puvodni adresare, coz se da zjistit pohledem na jejich obsah. Mnohdy staci prejmenovat zpet.Krome toho tam muzou byt pod takovymi nazvy i adresare, ktere Unformat polovil nekde po disku jako vymazane bez vazby na vyssi adresar. Protoze je velmi nejiste, kam jsou tyhle zombie a jejich soubory navazane, tak ZASADNE NEMAZAT!! Aby souborova sprava nebyla z nich zblbla, tak jedina bezpecna metoda je Norton Disk Editorem "rucne" nahradit prvni znak jejich nazvu (to D) hexa E5 a jinak na nic nesahat. Tenhle krok je dost nutny, bez nej by nebylo bezpecne mazat nikdy nic.3) Pak bude mozna nutne pristoupit k reinstalaci Windows ... ale doporucuju najit ten puvodni adresar, spravne ho pojmenovat a reinstalaci spustit "pres nej" ... zachova se vetsina nastaveni. Jen proboha ZADNY FORMAT, ta ostatni uzitecna data za nic nemuzou I po vsem tomto se da predpokladat, ze soubory, ktere byly puvodne fragmentovane, budou v peklech horoucich (a to i po vykopirovani).Hazarderi mohou samozrejme vynechat krok 1), ale pak bych nechtel byt na jejich miste, az se dalsi postup vymkne z pantu