» Poradna » Programy

Normalizace - zesilení FLAC a WAV

Zdravim.Poradte program, ve kterem davkově - hromadne zesilim na stejnou uroven hlasitosti soubory Flac a Wav. Nejak si nemuzu vzpomenout a na google jsem na nic nenarazil.Pro mp3 je vyborny program MP3Gain, snad i mp3Trim. Ale pro Flac a Wav?Bezim na Win 7 x64, ale muze byt i pro Win XP.Diky moc za pomoc.

Odpovědi na otázku

FLAC i WAV jsou lossless, tam nenormalizuj nic, to udělej až u kopií MP3, originál bez úprav ti zůstane.

Prave ze ja nechci nic prevadet do mp3. MP3 mam ctyri kbelíky, ale pro poslech doma chci Flac, nebo Wav, to je jedno. Predevcirem jsem se rozhodl a vrazil cca 36 000.- do noveho aparatu, tak at to stoji za to.Proti mp3 nemam nic, kdyz jsou dobre udelane, nepatrim mezi ty, co nad nimi ohrnuji nos. Ale uz jen ten pocit = bezva aparat (ani na chleba mi nezbylo...), do toho beztratovy format a to se potom chrochta v kresle a posloucha.Ale i tu je stary nešvar, co skladba, jina hlasitost. Jednou je treba zesilit, podruhe padaji bedny ze zdi...Narazil jsem na nejake programy - FLAC frontend, WaveGain frontend, ale nepodarilo se mi je rozdychat.

Po normalizaci to bude kvalitativně na úrovni mp3.

Goldweave, špička.

Těžko nenormalizovat sbírky nahrávek z různých CD s naprosto odlišnou hlasitostí, některé řvou, jiné je sotva slyšet. Nebaví mě na každou písničku přenastavovat zvuk, rada "nenormalizuj" je k ničemu.

Vrazil si skutocne nemale prachy do niecoho co moze hrat dobre. Este tolko je treba vrazit do reprakov a nezabudnut na to, ze komerncy digital nieje vhodny pre fajnsmekrov. Ano, znie to dobre, ale k originalnemu zvuku sa to ani len nepriblizuje.Dalej by sme mohli hovorit o tom ako je ten zvuk nahraty na originalnych nosicoch.Aj slepe ucho by povedalo: Nic moc a cim dalej, tym horsie.Tudiz, mozes si to upravit jak je libo, kvalitu s tym nevylepsis.

Diky za nazor. Vim ze to nevylepsim, ale aspon to bude stejne hlasite a nebudu muset stale sahat po D.O. a zesilovat - zeslabovat.Zatim ale nikdo nebyl schopen mimo rad delat / nedelat mi poradit jaky soft pouzit na davkove zpracovani. Takze se uz tady "popsala" hromada papiru, ale vysledek 0. Stale jsem tam, kde jsem byl, to znamena ze nevim jaky program.

Ak nenajdes nic pouzitelne mozes skusit LAME. Dokaze nielen mp3-ojkovat, ale aj kopirovat vstup na vystup s medzipristatim v upravovni zvukov.Staci ak vies trochu o tom ako sa pisu a pouzivaju davky. (.BAT)

Diky za tip, ale na toto jsem dutý, až blbý...

Tak jsem nakonec vyšťoural WavTrim PRO 2.10. Jede to v nem jak po masle. Rozdily mezi skladbami vypisuje az 16dB. To je poradny skok. Tak jsem vsechny nastavil na 95dB a zda se to byt fajn. Samozrejme skladba ktera ma vice basu se jevi silnejsi, ale tech je par a to rucne dodelam.

Pro mp3 používám mp3trim (vše převádím do mp3), ale potřebuji (pro HD filmy mkv) normalizovat hlasitost u ac3 (ac3 používám zase jen u mkv). U dvoukanálových to dělám na NeroWaveEditor, ale nemohu ho přinutit, aby normalizoval i 5.1 - vždy načte jen část audia a sekne se. Neznáte akvivalent mp3trim pro ac3?