» Poradna » Notebooky

Nootebok vhodný pro střih videa

Ahoj, potřeboval bych radu. Rád bych si pořídil nový notebook a nevím co vybrat. Rád bych na počítači stříhal videa, využíval ho na internet a kancelářskou práci, cena počítače by měla být do 20000,- Kč. Poradíte mi někdo co vybrat?DíkyVojta

Odpovědi na otázku

Mno, když to mermomocí musí být notebook a nehodláš stříhat jen video v PAL rozlišení, ale i HD a nečekat na každou kravinu, tak podle mne budeš muset sáhnout do peněženky hlouběji - např.:https://www.czc.cz/asus-gl552vx-cn117t-cerna... 4jádrový procesor Intel Core i5-6300HQ (2.3GHz, TB 3.2GHz); 15.6" displej s FullHD rozlišením (1920x1080 bodů); grafika NVIDIA GeForce GTX 950M 4GB; 8GB RAM DDR4; disky 128GB SSD a 1TB HDD

Stříhat na notebooku lze. I s dvoujádrovým procesorem ve FHD na 30FPS, co o to. Grafika stačí integrovaná, to taky není problém, ale u renderu si počká.Na kvalitě se to nijak nepodepíše, jen render bude trvat malinko déle.Sám to vidím na MacBooku Pro 13 v Adobe Premiere Pro. Nečekám na nic, edit i 4K videa na 60FPS jde úplně v pohodě, neseká se to. Jen to chce asi více RAM, mám těch 16GB. Ale při renderu delšího videa si prostě počkam.A teď odpověď na dotaz. Doporučuji tento HP Pavilion. Má I5 procesor, 8GB RAM a 940M se 4GB paměti. Na edit FHD videa v 30FPS, možná i 50FPS to bude stačit, ale nepočítej s Resolve. https://www.alza.cz/hp-pavilion-ab218nc-sunse... Neurazil by ani tento Asus s 6500U procesorem, 8GB RAM a 2GB VRAM paměti.https://www.alza.cz/asus-f556uq-dm309t

Asus se mi líbí hp jsem měl doteď a byl jsem spokojený,předpokládám,že je lepší než Asus? Díky za info a tip...

Na samotný střih videa stačí jakýkoliv PC a to dokonce i levný NB. Slušné programy totiž při střihu jen vynechají nepotřebné části a zbylé video exportují tak jak je bez konverze a postprodukce. Na to i v HD stačí klidně i Dual Core.Horší je to s postprodukcí a případnou konverzí např. do H265 kodeku. Na to je teprve třeba výkonný stroj.

Jako vždy totálně mimo. Zkus si na Dual Core (Celeronu nebo Pentiu) něco stříhat a pak tě ty blafy snad přejdou.

Já v pohodě stříhám na dvoujádru v Premiere No jo, ale I5 s 16GB RAM a Irisem

Asi nevíš, jaký je rozdíl mezi střihem a renderování, že?

Potřeba je minimálně I5 6200U a 8GB RAM DDR4. Grafika nejlépe Iris. Chtěl bych docela vidět render na Pentiu, edit by šel, ale render?!

https://www.alza.cz/acer-aspire-v15i7, full HD, GT950M, SSD, 8 GB.

V jakém rozlišení bude to video a jaký budeš používat SW? Jinak se si neshodnem.

Do teď jsem většinou využíval sony vegas

Stačí i integrovaná grafická karta a účkový procesor. PremierePro je náročnější a mac ho dává v pohodě. Jen na 4K a 40FPS+ by to chtělo asi 16GB RAM.