» Poradna » Notebooky

Nootebok max za 25K

ahoj chodím na střední školu programátora a potřeboval bych nejakej výkonnější nootebok a aby rozjel na lepší kvalitě cs go nejlepe aby byl lehký měl co největší baterii max 25 000 KČděkuji za všechny rady

Odpovědi na otázku

Co má "střední škola programátora" a notebook na CS společného ? Hledej něco s gtx 960M, zbytek je balast... :)

A proč si nerozdělit prachy tak, aby sis pořidil slušnej desktop a nějakej slabej notebook do školy na poznámky (popř. aby ses přez něj připojil ke svému desktopu).

A co to zkusit poskládat? Klidně se vsadím o co chceš, že to o moc lepší nebude. Spíš bude mít jen dvě mrdky, co ho budou srát. I kdyby si pořídil nějaký netbook nebo repas do cca 7k a na PC mu zbylo cca 18k, co za to postavíš? Samotná bedna by byla ještě celkem fajn, ale PC potřebuješ ještě klávesy, myš, repro/sluchátka, monitor a OS. Tedy příslušenství v ceně cca 7-9k. To máš u notebooku v ceně. No a za zbylých cca 9-11k rozhodně nesložíš PC, které bude lepší než i5-6300HQ + GTX 960M + 8GB RAM + SSD + HDD. Pokud ano, dokaž to, jinak je to jen výkřik do tmy.

No.... což o to monitor,myš, sluchátka mám ale chtěl bych nootebok protože furt někde cestuji a nejlépe jeden a tenhle mě zkritizujete ??https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y700-15isk...

Pokud se nepletu, tak je to jeden z těch dvou, co jsem ti sem dával. Je trochu hůř vybavený než to HP, ale zase citelně levnější. Takže za mě ok.

a jo podle mě je tenhle nejlepší ešte jednou dekuji

Mno, ale desktop časem trochu upgraduje. Stejně nechápu, na co mermomocí potřebuje do školy notes - už léta mají školy studovny a učebny s PC a školy zaměřené na IT tuplem. "klávesy, myš, repro/sluchátka, monitor a OS. Tedy příslušenství v ceně cca 7-9k"Ne nezbytně. Myš A4Tech XL-750BK pod 500, repro pro začátek holt levný Genius za 2 stovky, klávesnice nějaká drátovka. Monitor do 3k... Nejdražší jsou z toho Windows...A notes do školy nemusí být repas za 7k, ale klidně nějaký netbook - na poznámky a net stačí taky.

Tyto mi přijdou zajímavé tím, že krom 4jádra+GTX 960M (=stolní GTX 750 Ti, tedy minimum na hry) mají i SSD+HDD, takže bude svižný při práci:https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y700-15isk... https://www.czc.cz/hp-pavilion-15-15-bc003nc... Rozhodně bych se vyhnul notebookům s SSHD. Je to líná lemra, která má do SSD hodně daleko a po většinu času funguje stejně pomalu jako obyčejný 5400rpm HDD.

Z těchto 2 určitě to HP (1TB 7200rpm) naproti tomu Lenovo jen 500GB 5400rpm

Jak se to vezme. Ten druhý je o 2000,- levnější a pokud by mu 500GB stačilo, tak se ty peníze určitě neztratí. Pokud je třeba 1TB, tak je ale HP jasná volba.

ja spíš to lenovo s HP nemam dobrou zkušenost

Lenovo je velkovýkrmný šrot. Brát leda ThinkPad.Ten HP jde, akorát je očesána baterie.U Dell zase není SSD, ale je to to lepší NB (vzal bych i7)- v konfig. jsem ho nenašel. Takže klasika v případě zájmu prodat HDD a koupit SSD.

Já bych fakt šel u Lenovo až do ThinkPad. Nějak jim nevěřím jak poslední dobou jedou nižší série ve velkém a hodně čtu závady např. dnes:http://www.zive.cz/poradna/problems-baterii/...