» Poradna » Mobily

Nokia X dual - navigace Here a nebo Sygic

Dobrý den,prosím o radu. Mám si vybrat "levný" dual sim, má to být pracovní mobil takže jedno číslo pracovní druhé soukromé.Preferuji co nejmenší rozměry a hmotnost,s telefonem musím být pořád na příjmu, v neposlední řadě je limit cena. Ideálně do 3000Kč s DPH.Můj velký favorit je Nokia X dual, už jen proto, že to je Nokia a má v základu mapy Here i když v offline režimu a bezplatně jen pro jeden stát.Moje hlavní otázky jsou:nechápu jestli když budu používat mapy Here od Nokie jestli se obejdu bez datového připojení, v recenzích je uvedeno něco jako navigace funguje pomocí stažení mapy na kartu ale k plánování potřebuje datové připojení - je to opravdu tak. To není plnohodnotná offline navigace?A druhá, přesto že to má android je nějaký okleštěný a proto v něm není google obchod, mohu a budou na tomto systému fungovat třeba navigace Sygic když ji stáhnu do telefonu přes *.apk ? Žádné další "fičuryny" už v mobilu nepotřebuji, jen telefonování a SMS.Kdybych měl limit větší jdu asi do tohoto: Sony Xperia E dual

Odpovědi na otázku

ta xperie má být samozřejmě "M"

Nokia X je zabitá řada samotnou Nokii a Microsoftem bez budoucí podpory.Pokud to nutně musí být dualSIM tak Lumia 630. Celosvětová HERE+ je dostupná automaticky po přepnutí na region en-us (zůstane funkční po přepnutí na češtinu).Lumii 530 DualSIM fakt ne, protože je to totální sra*ka. U Nokoí máš jednu jistotu - pokud koupíš šedý dovoz z EEA (European Economic Area), tak není problém se zárukou. Vyhni se šedinkám z EMEA (Europe, Middle East Africa - ty totiž evropskou záruku nemají - poznáš podle toho, že tam budou na krabičce přelepený ručníkářský hieroglyfy nebo hebrejština).Pokud jsi ochotný zaplatit 5 000 Kč, tak Xiaomi Redmi 1S - máš garanci Qualcommu a bezproblémové funkce GPS.

to Redmi jsem koupil dceři - je to fotící a hrající si blázen .-)Já opravdu potřebuji jen 2 simky a navigaci nic jiného ...ještě pořád nevím jestli navigace při vyhledávání trasy nepotřebuje být online, dnes v prodejně kde ji tedy nemají mi tvrdili že ano, samotná jízda už je možná bez připojení, tak jsem z toho jelen.Jinak ještě přemýšlím nad tímto:Gigabyte GSmart Roma R2stejný display - což vidím jako hlavní + , více ram, zase mínus horší procesor na GPS

na WP8 funguje Here Drive tak, že se sice ptá při vyhledávání trasy po online připojení, ale když jej odmítneš, tak to zkusí vyhledat offline. A pak naviguje. Celou dobu bez nutnosti datového připojení.btw - firemní SIM nemá data? Když jsem nedávno pro firmu řešil nové paušály, tak mi to jejich obchodník ani nemohl nabídnout bez dat.

Sygic - prvotná investícia za full verziu + mapy. Potom už nepotrebuje pripojenie - ide cez GPS.

nad tím jsem také přemýšlel, jenže nevím jestli ten Sygic vůbec do toho mobilu dostanu když ten jejich kočkopes androidwindows nepodporuje google obchod

Klidně to může být i o tom, že dělá obchoďáka a jezdí po cestách, kde je pokrytí signálu jen na papíře. Například jižně pod Brnem mezi Olympií a Chrlicema nemí signál vůbec. A takových míst je v ČR hromada.