» Poradna » Ostatní

NOKIA N73 - obnoveni zalohy, prosim pomozte :-(

Zdravim,
mam pro me velkej problem a tak se obracim sem z prosbou o radu. Vlastnim MT NOKIA N73, v telefonu jsem mel spousty kontaktu a u kazdeho kontaktu hafo polozek vcetne adres, GPS souradnic, a mnoho dalsiho. Proto sem pravidelne delal zalohy, jednak pomoci programu PC Suite, kdy se obsah telefonu ulozi v pocitaci do souboru "Zaloha.nbu" a pak jsem jeste delal zalohu na pametovou kartu telefonu pomoci Menu/Nastroje/Pamet/Zaloh. pam. telefonu, kdy se na karte vytvori slozka "Backup" a v ni soubor "Backup.arc".

Nedavno se mi telefon zacal obcas sekat a tak jsem zkusil osvedcenou metodu obnoveni tovarniho nastaveni, to ale nepomohlo a tak sem opet proved zalohy a prehral FirmWare na novejsi (posledni), coz je verze 4.0839.42.0.1. Prehrani FirmWare probehlo naprosto normalne a telefon zase zacal pracovat jak ma.

Problem ovsem nastal v momente, kdy jsem se pokusil obnovit zalohu, konkretne mi jde o zminovane kontakty. Nejdriv sem zkousel obnovu pomoci PC Suite, obnoveni probehlo naprosto normalne bez zavad, ale obnovilo se vsechno, jen ty kontakty ne. Zkusil jsem obnovu z vicero zaloh, ale vysledek byl vzdy stejny, kontakty se proste ne a ne obnovit. Pak jsem zkousel obnovit zalohu na karte pomoci Menu/Nastroje/Pamet/Obnovit z karty pak vzdy nasleduje dotaz: "Chcete obnovit zalohovana data z pametove karty do pameti telefonu?" Potvrdim "ANO" pak se na cca sekundu ukaze hlaska, ze probiha obnova, ktera ovsem hned zmizi, chvili se nic nedeje a pak se na disleji objevi: "Telefon se nyni restartuje" a je mozna jen jedna volba a to je "OK" Pak se telefon restartuje, ale nic, ani ty zpropadene kontakty se neobnovi. Samozrejme jsem zkousel nekolik zaloh a vzdy je prubeh a vysledek stejny.

Rikal jsem si, ze tam teda tech cca 800 kontaktu napisu rucne, ale problem je v tom, ze proste nedokazu obsah souboru se zalohou "Backup.arc" ani "Zaloha.nbu" zobrazit v PC abych je rucne prepsal do telefonu. Vysledek je ten, ze ted mam nekolik zaloh z PC Suite a nekolik zaloh na Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Ad obnova - a ještě před samotnym spuštěním obnovy z PC Suite ukáže ti to co všechno se obnovuje? tj. kalendář, zprávy, kontakty atd.? Já tento telefon kdysi měl a s obnovou včetně kontaktů jsem problém neměl.

pravdepodobne ano,väčšina nokii používa číslo firmware na vytváranie ochranného hesla pre osobné údaje v zálohách,takže pri zmene firmware už nemusí byť záloha starších súborov poižitelná

Tak sem nakonec nasel tohle: www.nokisoft.com ... v tom tu zalohu otevru, ale nevim, kde mam hledat kontakty, vite nekdo, kde mam hledat?

Kdyz v tomhle: www.nokisoft.com ... otevru zalohu vytvorenou v PC Suite, tak tam vidim kontakty normalne ve formatu VCF a muzu je exportovat do souboru mnoha formatu, ale .... ale vidim, ze kontaktu je nejakej pocet a zobrazuje se mi jich jen 50, podle toho co koukam, tak kontakty u kterych mam vetsi pocet polozek, tak ty tam zobrazeny nejsou, asi je to zobrazit neumi.

Kdyz tam nactu zalohu z karty Backup.arc, tak vidim obsah C:/ tak ja je normalne v telefonu. A tam mam ten problem, ze nevim, kde mam ty kontakty hledat, nevite nekdo, kam si to telefon vlastne uklada?

Noki is a shareware. The trial version has the entry number limitation. It can open .nbu, .nfb, .nfc, .cdb and backup.arc file.

www.nokisoft.com

A nemáš ty kontakty na SIMce ?

Asi ne ty lamo, na sim se jich vejde podle typu cca do 250 a od píše že jich má 800. PROBER SE!

LAMO , Nokia a jiní výrobci nepoužívá od určité třídy a doby SIM kartu, mio tolik co to umí na SIMku ani nenarveš.

A - teoreticky - nešlo by ty kontakty obnovit do jiného telefonu a přeposlat si je na tenhle? Pokud nejsou data nějak šifrovaná, tak by to snad mohlo jít, ne? A nebo jen SIMku do jiného telefonu a nahrát data na SIMku. Takhle jsem to dělal pro asi deset služebních telefonů, na nichž musely být závazné kontakty a nic jiného.

máš starší veri FW zálohovanou a nelze vrátit zpět ?, je snad k sehnání.

no a nejsou data na kartě , ta se dá přečíst jako další disk

asi ano

Pro prohlížení a extrakci obsahu *.nbu záloh by mohl posloužit program na http://sourceforge.net/projects/nbuexplorer/...

...a kromě toho ještě existuje naděje že kontakty a dalších pár věcí může být uloženo v cache aplikace Communication Centre, odkud je lze vytáhnout pomocí programu "noknokwhosthere" rovněž dohledatelného na sourceforge.

a) Zkusil bych zálohu (resp. pouze kontakty) obnovit do jiného Nokia telefonu.
b) Vyzkoušel bych napsat pár kontaktů a udělat zálohu, reset a obnovit zálohu. Tím vyzkoušíš jestli máš Suite v pořádku. Možná pomůže reinstalace.
c) Jak píší kolegové nahoře zkus najít nějakej ten program na otevření .nbu