» Poradna » Mobily

Nokia Lumia za zajímavé ceny.

Většinu to asi neosloví, protože mobilní Windows jsou minorita, ale přesto. Pokud máte v plánu kupovat některou z Lumií, nepřehlédněte tuto akcičku. Zvláště 640ky se slevou 1000,- Kč (cca 20%) už stojí za povšimnutí. Stačí donést libovolný mobil.https://www.alfa.cz/reklama/lumiamania_alfa

Odpovědi na otázku

Vzhledem k tomu, že ty telefony jsou ořezaný až na dřeň (low-end Snapdragon 400 - pomalejší než Snapdragon S4, absence hardwarové spouště fotoaparátu, Li-ion místo Li-pol...) a ceny mají i v Alfě hodně nadsazený, tak tahle promoakce postrádá smysl.Microsoft dělá vše proto, aby pohřbil Windows Phone a Windows Mobile do úplného zapomnění. Chybí jakékoliv zajímavé modely - kde je konkurent vodotěsných Xperií, nebo nástupce Lumie 1020? To jsou modely, který bych si byl okamžitě ochotný koupit a možná se i ve svém věku chovat jako tupé stádo a stoupnout si na něj do fronty.To říkám jako jeden z mála posledních zastánců Windows pro mobily. Kdo si před třemi lety koupil Lumii 820 za 5 000 Kč nemá dodnes jediný důvod upgradovat. Protože ty telefony prostě nemají koule. A vydat o trochu lepší Lumie 950 a 950 XL a nastavit jim nesmyslnou cenu mohl jen debil.

Hele, beru zpátky - pokud někdo shání kvalitní navigaci pro civilizovaný svět (ne specifika jako Turecko, Afrika...), tak je Lumia 640 velmi dobrým konkurentem 5" navigací okolo 3 500 Kč. Většina z nich nemá Glonass a má horší displej. Mapy a navigace Here jsou velmi kvalitní a daty nasdílenými přes tethering z hlavního mobilu tak bude moct číst dopravní situaci.

REKLAMA/SPAMAspoň kdyby za to něco stálo...

Reklama a spam to není, pouze je to informace pro někoho, kdo ty telefony plánuje koupit. Někomu to může pomoct, ale jako příznivce Windows 10 Mobile na rovinu radím „Počkat, až přestane Microsoft přemýšlet zadelí a vydá konkurenceschopný telefon“. Zatím je v téhle akci Lumia 640 konkurenceschopná pouze různým Garminům.

Tak to bylo myšleno, ale pokud má někdo ze správců Poradny pocit, že jsem ulítl, tak ať to odstraní. Mně to přišlo zajímavé. Tyhle mobily kupují často ženy, protože potřebují hlavně bezproblémový chod a pár her na hraní. Žádné vrtání v systému. Je fakt, že MS se nějak nedokáže poučit z chyb předchozích zařízení a pořád vymýšlí spíš to, čím zaujmout. Mám pocit, že to samé praktikuje i u OS pro stolní PC. ☺

Když v Microsoftu řekli, že bude Windows Phone jako Android, určitě jsem nečekal, že levné modely budou lagovat stejným způsobem. Mají v nabídce příliš mnoho modelů a ani jeden není ničím zajímavý (nízká cena není vlastnost). Bohatě by stačily tři čtyři modely a to co by cpali na vývoj pátého měli rozdat vývojářům a testerům a hlavně proboha nepoužívat ani u jednoho modelu nejlevnější technologie, co jsou na trhu (Snapdragon 2xx a 4xx) - po negativní zkušenosti s takovým zmetkem si nikdo jeho nástupce nekoupí a prodeje tomu odpovídají - zrušit mechanickou spoušť fotoaparátu a senzorová tlačítka dole nemohly telefony prodražovat o více jak $2. To, co se teď s Lumiemi děje by se dalo nazvat střelba do vlastních řad.