» Poradna » Windows (a jiné OS)

Nokia lumia 2520 aneb windows rt

ZdravimMel bych celkem otazku,na czc jsem objevil tablet nl2520 a zalibil se mi az na jedno.windows rt!!!!!!!!Chci se heptat jestli se tahle odruda windowsu da pouzivat a jestli na to jdou instalovat aplikace i mimo windows store

Odpovědi na otázku

Aplikace pro normální Windows tam použít nejdou.

Ale jsou jiné ,které je nahradí.Já nevím co chcete od tabletu na domácí použití .Profesionální programy potřebují silný hw a ne hw v cenové hladině v ceně okolo 10 litru.Nemužete chtít to samé od tabletu to co od stolního PC

Štve mě nejvíc ,že lidi absolutně neznají tento systém a kritizují aniž by ho poznali,pokud teda nemají surface nebo tuto Lumii a ti si nemají na co stěžovat ,protože na to k čemu je určen naprosto dobře slouží. Tablet v této ceně není určen na profesionální užití.Ten je cenově uplně někde jinde.

snad se mluvilo o možné kompatibilitě s aplikacemi pro WP. Ale já bych do toho nešel. Pokud bych chtěl tablet, tak ARM asi jedině Android, nebo pak už rovnou x86...

Hlavne Windows RT jsou mrtve, MS podle poslednich zprav vyvoj ukoncil.

a nemluvilo se, že bude nějaký ARM build Win 10 právě pro tahle zařízení?

Proč lžete ,ano ukončil ale ,z duvodu nových Windows 10 ,které budou sjednocené a budou fungovat na všech platformách se stejnými aplikacemi.

"budou fungovat na všech platformách se stejnými aplikacemi"to "se stejnými aplikacemi" je ale nejspíš myšleno jen na to z Win Store. To jen aby si tazatel nemyslel, že na to nainstaluje všechno co běhá na desktop woknech (to by bylo sice hezké, ale pochybuju, že je to možné).

Proboha ,vždyt je to tablet v ceně mizerných 8500 kč a co byste na tom chtěl instalovat ? Program za desítky tisíc korun.Na to jsou určeny jiné stroje se silnějším hw a v upně jíné cenové kategorii.Já Vás nechápu, Vy byste nejraději všechno a nejraději zadarmo a to ještě považujete ,že je to drahé Mám ted oba tablety jak normální win ,tak i s verzí RT a žádné omezení necítím mezi oběma verzemi ve stylu užití jak je používám.Vubec žádné .A win 10 to všechno sjednotí

za 9 000 Kč i méně mám obyč x86 tablet s plnohodnotnými W8 a můžu si tam nainstalovat cokoliv, co mi jede na normálním Windows notebooku a co tablet utáhne. Použitelnost s ohledem na UI daného softu je druhá věc, ale ten výběr se hodí a použitelnost takového zařízení je z mého pohledu někde jinde.Placka jen na soc. sítě a sledování videa pro mne nemá využití. Z rozumnější cenu mám výkonný Android tablet a aplikací si mohu vybírat dle libosti na Play i mimo (ne vše je na Play a nemyslím tím warez).

Lzes ty, Windows RT nedostanou upgrade na W10: http://www.anandtech.com/show/8925/windows-rt-will... Jsou mrtve

Lepší tablet na domácí používání nekoupíš za dobrou cenu.Adroid v tabletu je doslova tragedie .To není mobil. A win 10 to ještě vylepší.Už i kvuli aplikacím co budou fungovat na všech platformách.

proč by měl být Android v tabletu tragedie? Na tabletu naopak vynikne převaha Androidu v nabídce aplikací. Pokud bych nekupoval x86, tak beru rozhodně Android.

Windows 10 nic nevylepsi, protoze zadne nebudou, teda pro Win RT:http://www.anandtech.com/show/8925/windows-rt-will...

a nesel by no neho nainstalovat treba android nabo mobilni verze 8??

Já ho mám a jsem s ním velice spokojený.To co jsem měl na starším pc tabletu s win 8,1 .mám i na tomto tabletu .Jen místo VLC playeru mám K-LITE. Čtečku eknih je Freda .Audioknihy ti přečte audio přehrávač pač audio knihy jsou ve formátu mp3.Má v sobě zabudované office .Takže tam máš word ,excel ,one note ,outlok .Budeš se divit ,má na poměry tabletu kvalitní použitelný foták.Má v sobě slot na LTE ,krom frekvence 900 Mhz umí všechny ostatní frekvence ,které se užívají u nás.Displey výborný a na denním světle velice dobře viditelný.Má v sobě GPS a mapy Here maps.Bude mít update na win 10 a tím se zase o něco vylepší.Na fotak tu jsou dvě skvělé aplikace Lumia kamera a Superfoto.O dílenském opracování neni třeba referovat ,jak je u lumie obvykle - prvotřídní kvalita.Aplikací je relativně dost a to co mám na mobilu Lumii 1520 nepotřebuji na tomto tabletu Lumii 2520. Je to nejlepší tablet v dané cenové kategorii Maximální vybavenost a dostatek uložiště to je Lumia 2520. Mám v ní mikroSD kartu o velikosti 64 GB a lze tam dát i 128 GB kartu ,vedle zabudovaného 32 GB uložiště v tabletu A výdrž na baterii je excelentní ,mě vydrží až 8 hodin.A pro LTE se používá mikrosim karta

Windows RT je mrtvy. MS ukoncil vyvoj. Koupit to je naprosta pitomost a vyhozene penize.

A win 10 je jako co .Mikrosoft sjednocuje win na všechny platformy a navíc RT není tak omezený jak se tady snažíte tvrdit.

Windows RT upgrade na W10 nedostane. Dobre rano: http://www.anandtech.com/show/8925/windows-rt-will...

No pokud je to pravda ,tak je to na infarkt,protože jsem s tím počítal,ale ještě se muže vše změnit.Ale stejně si stojím za tím .že na běžné užívání tento tablet stačí ,net .video .muzika, eknihy , audioknihy a drobné kanc,práce přes office a hlavně výdrž na baterii .Kvalita této Lumie je naprostá.Hry nehraji ani na mobilu ,či pc ,tak ani na tabletu.Duležité je ,že na tom mužu sledovat hokejovou extraligu a to je pro mně podstatné.Všechny duležité aplikace RT má.V tabletu nepotřebuji tolik aplikací jako v mobilu Lumii 1520 co mám.Uvidíme k čemu se ještě Mikrosoft rozhodne.Já stejně nevím o co Vám stejně jde,pokud chci s tabletem profesionálně pracovat ,tak stejně zacvakneš za tablet minimálně 20 litru a tam jsou normální winy a hlavně daleko výkonnější hw.Pracovat profesionálně s tabletem ,který stojí méně než 10 litru a má slabý hw tak to je na palici.Já osobně jsem s Lumii 2520 spokojený a nebyl by pro mně koupit tablet zs 20 litru a víc ,ale nepotřebuji takto zbytečně výkonný tablet .PC desktop to už je jíná liga .Tam silný hw není na škodu.Pořád tato Lumie je lepší než levné čínské no name značky s normálními winy a hw ,že by se člověk vyzvracel jak slabé to je

Never tomu, uz byla ukoncena i vyroba zarizeni s RT. Nejspise uplne vsech. Tj. to co je na trhu tak to je jen doprodej skladu.Neexistuje zadny duvod proc delat nastupce RT. Pro mala zarizeni tu bude telefonni verze win10 a pro vetsi klasicke Win10 pro x86/x64 . Delat dalsi je extreme draha sranda.

Tudiz to chce tablet s BayTrailem a velkymi Win (zatim 8.1).

Nic se nezmeni, to je oficialni informace od MS. Je konec, smitec...