» Poradna » Mobily

Nokia C6 - také máte stejné zkušenosti?

Zdravím, koupil jsem si tento model na podzim roku 2010. Rozhodujícím faktorem byla vysouvací klávesnice a navigace. Tehdy byly recenze v drtivé většině kladné. Za dobu používání jsem zjistil, že jsem si patrně koupil pěkný "krám":1) téměř neustále se mi při volbě "Kontakty" objevuje hláška, že není přístup ke kontaktům na SIM kartě. Ta tam samozřejmě je. Když jsem se náhodou k SIM dostal, zkopíroval jsem všechny kontakty do paměťové karty, abych měl klid. Hláška se objevuje nicméně i tak a je velice otravná.2) Synchronizace s Gmailem funguje kdy se jí zachce. Někdy musím zvolit zrušení synchronizace a poté znovu synchronizovat. Někdy pomůže jedině restart telefonu. Někdy nepomůže nic.3) Navigace - super věc, akorát patrně neumí pracovatb s uloženými cíly. Párkrát se mi stalo, že jsem si uložil adresu, na kterou jsem chtěl jet až následující den. Další den jsem tedy vyvolal cíl z uložení a jak jsem se divil, když mi po pár blocích řekla, že jsem na místě nebo mě vedla úplně jinam. Když tedy chci použít navigaci, musím cíl nalézt těsně před výjezdem a pak už nechat navigaci zapnutou. 4) Bezplatné navigace - asi jen chyták na zákazníky. Pokud nemám zapnutou "asistovanou GPS", pak je navigace téměř nepoužitelná. Jenže zapnutá asistovaná GPS se v zahraničí trochu prodraží.5) Někdy se objevuje hláška, že je plná paměť a že mám některé aplikace pozavírat. Poněkud směšné, pokud mám otevřenou pouze meni a hlavní panel. Na rozšlapání mobilu, pokud mi kvůli tomu nejde otevřít nějaká aplikace, kterou potřebuji rychle otevřít.6) Přes Nokia Suite jsem se pokoušel dělat aktualizaci softwaru. Připojil jsem tedy kabelem USB mobil k PC a na mobilu zvolil připojení přes Nokia Suite. Stahování map fungovalo OK, ale při aktualizaci softwaru se objevila tato hláška: "Přistroj připojen. Zdá se, že máte přes USB kabel k počítače připojeno zařízení Nokia. Odpojte kabel a zkuste to znovu." Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Tyto recenze si pište třeba na Heureku, to sem moc nepatří. S Nokií C6 mám až na několik maličkostí dobré zkušenosti.

nebo sem:http://forum.mynokia.cz/

Tak já to ani za recenzi nepovažoval, spíš jsem si říkal, jestli se někdo neozve s tím, že něco dělám nebo mám nastaveno špatně, případně že je to známý negativní jev. Ale i tak díky z odkazy, napsal jsem i tam.

ten tel jsem mnel a nikdy nic podobneho nechci ,mala ram pamet procak nic moc i kdyz symbian neni narocnej ale i tak pokulhava,vysuvna klavesnice stoji zaprd staci mini kaminek aby se dostal mezi displejem a klavesnici a casem je v cudu flex kabel kterej neni nicim chranen jako to je u htc touch pro 2,baterie nic moc vykon hrozny