» Poradna » Mobily

Nokia 6303c displej

Zdravím, mám tu starou Nokii 6303classic u které odešel display, po zapnutí je furt černý jen na něm jsou občas slabě vidět pruhy. Oprava by prý stála 600,- což se podle mě nevyplatí. Vyplatilo by se koupit nový displej na netu (viděl jsem ho od 250,-) a vyměnit si ho sám?

Odpovědi na otázku

Problem nemusi byt nutne v displeji, moze byt aj na doske. Najlepsie by bolo zohnat displej len na odskusanie. Na druhu stranu, mozno by stalo zato zajst na nejaku burzu alebo blsak, kde sa takychto mobilov da kupit hafo a za smiesne ceny.

možnost na odzkoušení bohužel nemám, takže taky se může stát že koupím displej a ono to nepomůže?

Ano, to se samozřejmě stát může. Nezjistíš to jinak, než vyzkoušením.

vím, že je na yt plno tutoriálů, otázka ale jestli to má cenu kupovat nový displej a postupovat to riziko

Jakýpak riziko..???Když to není příliš drahý, pak nemáš co ztratit. Přijdeš maximálně jen o pár kaček za ten náhradní díl.. Demontáž tlačítkových telefonů není až tak komplikovaná práce, kterou bys nezvládl, ne..??? Případně se zeptáš v servisu, kolik by stála oprava, kdybys měl k dispozici příslušný náhradní díl. Líná huba, holý neštěstí..

riziko že to bude zavada na desce, za 500 už maš nový tlačítkovýt telefon.. v servisu už jsem se ptal, chtělo by to lépe číst

Pak tedy nechápu celé to tvoje snažení o nějakou radu. De facto už víš, že do té výměny nepůjdeš.. Pak tedy..???Kup si novej telefon a FERTIG.. Já bych starou poškozenou Nokii taky neřešil..