» Poradna » Programy

Nokia 500 z Anny na Belle - změna product code?

Na fóru mobilmánie se mi ještě nedostalo odpovědi a na internetu je to poněkud nejednoznačné.
Když bych chtěl svoji Nokii 500 přeflashovat z TMo firmwaru (PC 059L740) na nebrand (PC 059G737), jak to mám udělat? Nejednoznačnost spočívá v tom, že jsem dohledal 3 druhy odpovědí:
- nejde to
- nejde změnit PC, nutno stáhnout FW a flash Phoenixem
- musí se měnit PC, pak stačí Nokia Suite
Normálně bych věřil té třetí možnosti, ale ta druhá se vyskytuje nějak často, tak chci mít jednu z těch možností přímo potvrzenou (bez zodpovědnosti za úspěšně vyrobený brick)

Odpovědi na otázku

Sám jí podle mě nepřeflešuješ ani omylem, jednoduše už jen proto, že na to prostě nemáš prostředky. Maximálně jsi schopnej si nahrát nejnovější verzi firmwaru přes Nokia Suite.

Tak tohle platí už několik let

-přes software Nokia nikdy nemáte a neměl jste výběr verzi firmware kterou tam nahrajete.
-ta utilita vybere firmware podle produktcode
-produkt code změníte jen servisním software a to není OVi, Pc suite

Pokud je telefon nový servisní software s ním neumí pracovat.

,,nutno stáhnout FW a flash Phoenixem,,...Ale dost tím riskuješ...minimálně jinou jazykovou verzi,nežli je čeština.

stejný problém u mé Nokie N8 jsem řešil tímto návodem:
http://smartmobil.sk/...
návod 2 - phoenix.

už mi to šlape jak má a v češtině...

nevím jak to půjde s tvým telefonem

Díky za odpovědí, hlavně tobě a Peky.cz za smysluplné odpovědi. Takže stažení firmwaru a flash phoenixem bez samotnýho vrtání v PC.

LOL

postup na změnu PC (product code) je jednoduchý stáhneš z netu program NSS (Nokia Service Suite) nainstaluješ. Potom připojíš N500 v "Ovi" módu . jakmile se připojí k PC klikneš v NSS na lupu (najde telefon) potom klikneš na "Phone Info" v pravu je tlačítko "Read" a "Write" klineš na READ načte to info z tlf. přepíšeš product code (059G737) a vedle něj zaškrtneš "Enable" potom "WRITE" vypneš a zapneš telefon a voila ... NRBRANDOVAŃ N500 je na světě :)

Můžu potvrdit, standardní postup u všech Nokia telefonů. Mám ho ozkoušený a Symbian Belle byl nahraný během chvilky.

mám N500 z německa a po změně PC v programu NSS na 059L740 je pořád v němčině, kde dělám něco špatně. Poradíte?