» Poradna » Notebooky

No such device grub rescue

Zdravím, před měsícem mi na notebooku spadnul win 7 a tak jsem si tam dal linux ubuntu a ten mi spadl taky asi po 2 týdnech a nešlo to už nabotovat... Žádná verze. Psalo to ,že to nemůže najít nějakou čas disku.. Dísk byl poškozený. Koupil jsem si nový a těď mi to píše toto... no such device ........nějaké číslo.........grub rescue>Prosím, co se s tím dá dělat. Jsem laik a jsem naprosto bezradný...

Odpovědi na otázku

„ ... Koupil jsem si nový ... “A co jsi na ten novej disk dával? Vzhledem k tomu že se na něm snaží otevřít grub, tak odhaduju že nějaký linux.Klasicky na disk můžeš nainstalovat jakýkoliv Windows.

Nedal jsem na něj nic a tohle mi píše... At tam vložím cokoliv...

A co tam tedy chces nainstalovat za system?

A na ten disk jsi instaloval znovu ubuntu ? nebo jsi klonoval stary ? pokud jsi klonoval stary tak se nedari najit root oddil... pokud nevis o co goo tak to proste preinstaluj