NO SIGNAL - nový monitor a pc

Zdravím,mám úplně nový monitor a pc bez systému. Po zapnutí pc se na monitoru zobrazí jen hláška "d-sub no signal" a přejde do úsporného režimu. Kabely jsou zapojené správně a jsou taktéž úplně nové. Zkusil jsem do pc zapojit i starší monitor, ten vyhodil stejnou chybu a navíc tu chybu začal házet i u svého původního pc. Nemám páru co by s tím mohlo být.Monitor je: lg 20mp48a-pNové pc: HAL 3000CASAIO0001 AIO Bohemian TAB01 Anthracite/ HAL3000/ 8cm fan/ USB 3.0/ bez zdroje/ černýCTKITC0001 I-TEC čtečka paměťových karet/ USB 2.0 All-in-One/ interní/ SDHC podporováno/ černý panelHDDSEG1002 Seagate BarraCuda 1TB HDD / ST1000DM010 / interní 3,5" / 7200 rpm / SATA 6Gb/s / 64MBKABOEM0002 GOOBAY kabel SATA datový 6Gb/s, 30cm se zámečkem, rovný/rovný, pro výrobuKABOEM0004 GOOBAY kabel SATA datový 6Gb/s, 50cm se zámečkem, rovný/rovný, pro výrobuKABOEM0005 GEMBIRD kabel napájecí síťový 220V/ přípojný 10A přímý/ 1,8m (KAB051A2V)MECLGE0001 LG DVD±R/±RW/RAM, GH24NS 24x SATA, M-disc/ černá bulkPAMKGS0020 KINGSTON 8GB DDR4 2133MHz / DIMM / CL15 / Non-ECC / 1Rx8PROINT0030 INTEL Core i5-7400 Kaby Lake / 4 jádra / 3,0GHz / 6MB / LGA1151 / 65W TDP / BOXZDDMSI1001 MSI H110M ECO / IntelH110 / LGA1151 / DDR4 / ATXZDRCHI1000 CHIEFTEC zdroj GPB-350S 350W, akt. PFC, 12cm fan, 85+, bulkVGMSI8330 MSI GeForce GT 1030 2G LP OC / PCI-E / 2GB GDDR5 / DP / HDMI / aktive

Odpovědi na otázku

Ten úplně nový monitor vem, zabal do krabice a vrať. Je rok 2017, VGA je už opravdu konečně mrtvé, takže kup monitor, co má alespoň jeden digitální vstup, ať ho máš jak připojit ke grafice. Výrobci grafik už se totiž konečně vykašlali na zpětnou kompatibilitu s prehistorickým VGA, které mělo smysl naposledy u CRT monitorů. U LCD je VGA naprostý nesmysl. LCD je digitální, grafika je digitální, tak proč bys proboha měl používat dva zbytečné D/A + A/D převodníky, abys uprostřed mohl přenášet obraz pomocí analogu?Grafika má HDMI a DP. Tak kup monitor, co má jedno z toho. Ale i kdyby měl DVI, je to jedno. Stačí koupit HDMI-DVI kabel.Nekupuj něco, co je už dnes k ničemu. Vrať to do krámu, ať si to koupí nějaký jiný... ....šetřílek.

Aby bylo jasno. Použít můžeš cokoliv, krom VGA (D-Sub):https://ctrlv.cz/shots/2017/10/08/9yAq.png

Bože vždyť je to 20" sráč s rozlišením pouhých 1440x900 a naprosto mizerným TN panelem s 14ms!https://www.czc.cz/lg-20mp48a-p-led-monitor-... To je drahé i zadarmo.Tady máš pár levných kousků do 3000,-:https://www.czc.cz/monitory/produktyVšechny jsou 24" velké, mají rozlišení 1920x1080, minimálně jeden digitální vstup a hlavně lepší panel (VA/IPS).Než kupovat převodník za několik stovek k mizernému monitoru z minulého tisíciletí, vyměň ho raději za alespoň jeden z těchto levných monitorů.

Píší prý xIPS http://www.lg.com/global/business/monitor/m... , ale stejně mizerný panel s mizerným podsvětlením a ještě horší konektivita. V minulém tisíciletí jsem pro jednoduchý kancl pořídil výprodej 19" (1440×900) Philipse sice s TN panelem, ale podsvícením trubicemi a neporovnatelným polohováním a hlavně VGA + DVI-D. I před deseti lety si kupoval LCD monitor pouze s VGA jen nepříčetný jedinec.

Jo pravda, já mám taky HAL3000 a VGA tam nejde... Radši koupit pořádný...

Vidím to tak, že zapojuješ monitor do D-SUB konektoru na základní desce (protože ta GT1030 tento výstup nemá). Musíš monitor zapojit do té grafické karty. Ale protože monitor nemá ani DP ani HDMI, tak máš problém.Takže buď nový monitor s příslušným vstupem nebo aktivní převodník na VGA.

Vzhledem k tomu, že je ten prehistorický monitor "nový", tak je blbost k němu přikupovat ještě D/A převodník. Prostě vrátit a koupit nějaký pořádný z tohoto tisíciletí. A pokud možno i celkově lepší. Vybírat monitor jen podle nejnižší ceny je totiž úplný kktina. Na tyto sračky za 2000,- se totiž nedá vůbec koukat.

To je vymazlená sestavička. Doufám, že na tom nechceš hrát nějaké hry? ☺

Znáš to:"Sháním levné PC. Nebude na nic náročného. Jen na hry..."

To je nejaký kancelársky PC? Lebo GT 1030 2GB je iba kancelárska grafika

však si zahraje ale tak FarCry 3 a starší....