No sakra ! Graficka zrela na reklamaciu???

Cav, mam powercolor Radeon 9500 pro. Nejaky cas sla graficka uplne v pohode ale potom som si vsimol ze na monitore je videt cosi ako vlnenie zhora nadol a opacne, nieco ako obnovovacia frekvencia. Objavuje sa to uplne nahodne, nech sa deje cokolvek. Trva to tiez rozne dlho, niekedy par sekund , inokedy pol hodinu. Teraz musim mat na monitore znizenu frekvenciu z 100 na 85Hz aby to bolo unosne inak mam oci ako angorak. Monitor Philips 107B4 19" a na inom kompe siel uplne v pohode. Moze to byt tou GK? Co s tym?

Odpovědi na otázku

hmm..  mam R9500 nonpro, a pri 100Hz se mi jevi to samy ..  kdyz dam Degauss (odmagentizovani?)  tak to na chvili zmizi. Btw: jinak pouzivam porad 85Hz ..     spis si myslim ze to bude monitorem ps: monitor Hyundai F790D ..    (looking forward to buy some 19-21"  )

TO vypadá spíše na problém s Monitorem......nebo kabelem.........

E-E, skusal som monitor na inom kompe, tam je daka GF4 a tam neboli ziadne problemy. Skusim ju na dakom kamosovom kompe a ak aj tam bude blbnut tak ju asi pojdem reklamovat.

Nebo s rušením...

Ani s rušenim to nebude lebo som bednu postavil do stredu izby a neboli tam ani repraky, ani mobil.Tak fakt neviem. Zeby kozmicke ziarenie?

neodpoviem ti presne na problem, ale co sa tyka tych 100 a 85 Hz tak pre oci je rozhodne lepsie 100hz ako 85, neviem, preco Ta mozu z toho boliet oci, nemas pri 100hz male pismo? ak ano, skus si ho dat vacsie ... vseobecne plati, cim viac Hz, tym lepsie pre oci.

Nepřehřívá se ti ?  Viděl bych to na kabely. Zkus je srovnat a narovnat, zkontroluj zasunutí.

Zkus vymenit napajeci kabel monitoru a VGA kabel mezi monitorem a grafickou kartou (pokud je to mozne). Pokud to nepomuze tak zkus zapojit monitor do elektricke zasuvky ktera je na jinem zasuvkovem okruhu nez ta kterou pouzivas ted - v hodne pripadech je "vlneni" obrazu na monitoru zpusobeno kolisanim hodnot napeti a proudu v el. siti. No a posledni moznost je prehrivani graficke karty - otevri pocitac a dotekem opatrne zkontroluj teplotu na grafice - hlavne teplotu na chladici a teplotu na spodni strane karty pod GPU.

Dikes vsetkym za rady, skusim tu grafarnu este u kamosa lebo on ma taku istu. Ak aj unho bude blbnut tak ju asi vyreklamujem.

Hovori ti nieco pojem moire? Je to interferencia medzi fyzickym a nastavenym rozlisenim monitora. Aky mas typ monitora? Vsetky novsie monitory by mali mat v OSD menu funkciu na odstranenie moire efektu.

Skusal som to moire ale aj tak to stale blbne. Napojil som na svoj komp iny monitor a aj tam sa obraz pokazil. Tak fakt neviem.

pak uz opravdu nezbyva nez kartu reklamovat

Nebo reklamovat zdroj, pokud je v záruce (odpovídá tomu těch kritických 100Hz). Pokud máš možnost alespoň na chvíli připojit jiný zdroj, tak to zkus. Ale ta grafika to také může dělat.

Teraz ma napadol super napad. Skocim do toho kramu kde som ju kupil - je to velkosklad a tak mi ju tam na pockanie otestuju. Ak bude aj tam blbnut tak sa spytam ci by ju nevymenili za R9600 pro alebo XT s tym ze by som priplatil. Tiez by to bola ale powercolor alebo asus alebo gigabyte. Ktoru znacku by ste brali? Mate dake skusenosti s 9600 pro alebo 9600XT? Ta moja 9500pro sa ale da prerobit na 9700 non pro 325/540. Co je lepsie pytat - tu 9600pro alebo XT? A hlavne aku znacku?

Srovnani karet mas tady: http://www6.tomshardware.com/graphic/20031229/vga-char... . Rozdil mezi 9600/pro/XT je taktovani cipu a pameti, osobne bych asi bral tu 9600XT. Solidni vyrobci jsou napr. Asus, Abit, Sapphire, Tyan nebo Gigabyte.

Sapphire solidní rozhodně není (viz kauza R9100).

Kazdy vyrobce ma ve skrini sveho kostlivce (nekteri jich tam maji povicero ). A pokud clovek nakupuje s rozumem tak neni problem se nepovedenym produktum vyhnout.  Sapphire je podle me rozhodne slusnejsi vyrobce nez Manli, Supergrace nebo Inno.

Ako som uz pisal, v tom krame maju tusim len Asus, Gigabyte, Powercolor. Co by ste brali?

Asus nebo Gigabyte, ridil bych se cenou.

Měl sjem něco podobného,pomalu se to zhoršovalo,taky jsem napřed vinil grafárnu a nakonec to byl zdroj.