» Poradna » Notebooky

No bootable device

Zdravim potreboval by som prosim pomoc.Na novy hard disk chcem nainštalovať win XP ale ked tam dam USB a pustim NB tak mi ukaže totoNo bootable device---Insert boot disk and press any key. Prosim vedel by niekto čo je s tim?

Odpovědi na otázku

Pokud jde o starší počítač, nemusí umět bootovat z flashky - podívej se do BIOS na seznam možných bootovacích zařízení. Nebo je bootovací flashka špatně vytvořena (ve skutečnosti není bootovací).

Aha no daval som to cez program bootovať ale tak skusim ešte raz teda.

Jednoduchšie je inštalovať z CD. BTW, cez aký SW si dostal ISO na USB? A o aký HW ide?

Možná to je zbytečná rada. Stejně asi skončí na BSOD kvůli AHCI. ☺

Podpora USB bootu z flashky?Vytvoření USB XP Instalačky je složitější než u W7 a vejš kde stačí soubory nakopírovat na flashku.