» Poradna » Notebooky

"No bootable device" po výměně SSD

Zdravíčko. Ve svém notebooku (Acer Nitro 5 AN515-51) jsem vyměnil SSD (pro větší kapacitu). Naklonoval jsem starý pomocí programu EaseUS Todo Backup Free 11.5 a když fyzicky vyměním disky, počítač vyhodí chybu no bootable device. V biosu ukazuje, že disk je načtený. Zkoušel jsem změnit boot mode z UEFI (původní) na Legacy, ale nepomohlo. Netuším co s tím. Za případné rady díky. :)

Odpovědi na otázku

Mno, tak se klonování nejspíš nepovedlo... (může to být jen zavaděč,bez udání přesných kroků těžko říct). Instatní řešení je dát čistý win (což považuji za jediné správné řešení)

Nainstaluj nově systém a ze starého disku si pak přetáhni potřebná data.

V tom případě to není správně naklonované.

Pokud jsi původní disk nevyhodil/nesmazal, tak ho zapoj a znovu, tentokrát pořádně, naklonuj jako celý disk a ne pouze "C" jednotku.Pokud jsi disk smazal, pak je nejjednodušší nová instalace.

Jo, to byla chyba. :) Díky.

Na klonování použij nástroj od výrobce SSD, obvykle Acronis. Ten mi zatím vždy fungoval správně