» Poradna » Notebooky

No bootable device ACER co s tím?

DOBRÝ DEN, kdyz zapnu muj notebook acer pise to no bootable device a kdyz mackam F2 nic to nedelá poradíte mi prosím co s tím?dekuji moc

Odpovědi na otázku

Třeba mačkáš špatnou klávesu. A klávesa se mačká hned při zapnutí počítače.Co říká návod?

Odkráčel harddisk.

Nabootuj DLC, alebo kľudne linux (ale s DLC je to ľahšie, lebo obsahuje XP aj W10, kde dosť ľahko spustíš HDtune a pod. SW) a pozrieš sa či sú na disku dáta ak vôbec ho OS uvidí. Možnosti:1. na disku nie sú dáta - test cez HDtune a crystal disk info neukáže chyby (premapované sektory) = inštalácia OS2. na disku sú dáta - skús opraviť zavádzač OS (bootrec.exe)3. disk nie je vidieť = pozri sa do BIOSu, či ho vidí aspoň on a skús ho v inom PC (ak by náhodou bol problém s NB)

uz jde F2 a vyskocilo mi Media test failure a nevim co s tim poradite mi prosim?dekuji

Raději už ani ne. Podle toho, co se furt ptáš, tomu nerozumíš ani za mák, takže to odnes někomu, kdo má zkušenosti. A dívej se mu pod ruce, co provádí. Tím se aspoň něco naučíš.

Ja som nejaké rady dal. Ide o to, či je disk ešte v poriadku

to nevim

"uz jde F2 a vyskocilo mi Media test failure a nevim co s tim"Bios ti naznačuje, že je disk v háji.Tak se podle toho zařiď.Buď ho vyměň, pokud se na to cítíš, nebo to nech na někom, kdo to umí.Pokud jsi neměl zálohu dokumentů, tak se s nimi rozluč.