» Poradna » Notebooky

No bootable device - insert boot disk and press any key

Zdravím všechny, dneska se mi stalo, že jsem hrál na notebooku hry a vypl se mi notebook. Po pár vteřinách se zase zapnul a objevil se mi nápis "no bootable device" Hledal jsem na internetu jak to opravit a tam psali že mám změnit UEIEF na Legacy. Poté se mi notebook zase restartovat a objevil se nápis "no bootable device - insert boot disk and press any key " Koukal jsem se i na YouTube, kde říkali, že mám vyndat a zandat baterii. Ale když otevřu notebook tak přijdu o záruku. Mám se radši obrátit na někoho zkušenějšího nebo vyndat a zadat baterii?

Odpovědi na otázku

Vypadá, že ti odešel disk. Můžeš nabootovat z flešky live OS (třeba HBCD) a ověřit to.Pokud bude disk OK, stačí opravit bootsector. V opačném případě reklamace.Dále vezmi na vědomí, že v případě vadného disku sice dostaneš nový, ale tvoje data nikdo řešit nebude. Měl jsi mít zálohu...

mě se to stalo už dávno nevím jak sem to nastartovala zpátky bez opravy nebo tak asi jsem ten notebook nechala asi tak hodinu vypnutej a pak to zase šlo

1) S biosem to nemá nic společného, vrať to zpátky jak to bylo2) Příčin může být několik - odešel ti pevný disk nebo byl nějakým způsobem poškozen operační systém. 3) Vytažením baterie nepřijdeš o záruku

Otevřením notebooku se obvykle právo na reklamaci neztratí (ověř si to u prodejce tvého notebooku)."no bootable device" znamená, že počítač má problém s komunikací s pevným diskem (nenašel žádné bootovací médium tj. pevný disk nebo USB disk nebo DVD disk. Pevný disk může být vadný, nebo se uvolnily kabely k disku (špatný kontakt) aj.Zkusil bych nastavit BIOS do továrního nastavení (default configuration) a restartovat počítač

To už jsem zkoušel, ale nepomohlo to. Nešly by ty kabely nějak opravit kdybych otevřel notebook?

Rozebral *

Tam žádné kabely nejsou - disk je zasunutý přímo do sata portu.Prověř jestli disk opravdu odešel - viz výše.

Videl som NB s kablom medzi SATA a HDD, len kratucky

Nevymýšlej kraviny.Pokud disk v BIOSu vidíš, obnov boot sektor, obnov systém ze zálohy nebo ho přeinstaluj.Pokud disk nevidíš tak reklamuj.

Jak to mám udělat? Pustí mě to jenom do BIOSu. Nikam jinam se nedostanu a nikde nevidím jak obnovit systém ze zálohy.

No píšeš, že se do biosu dostaneš - tak se podívej jestli bios ten disk vidí.A ze zálohy se obnovuje pomocí nabootování zaváděcího média. A copak ty tu zálohu MÁŠ?

BIOS ten disk vidí. A co to je to zavádějící médium?

Ne zavádějící ale zaváděcí. Musíš přece ten obnovovací program z něčeho spustit...Ale ty stejně žádnou zálohu OS určitě nemáš....

Máš pravdu, nemám.... Co mám teda udělat?

Už jsem ti to 20:17 napsal - "Můžeš nabootovat z flešky live OS (třeba HBCD) a ověřit jestli je či není disk vadný. Pokud bude disk OK, stačí opravit bootsector. V opačném případě reklamace." Ztratil jsi zbytečně hodinu....

Ok, Děkuji moc a omlouvám se, že jsem tě připravil o čas

Aj na otazky musis mat zaklady. Aspon nazvoslovia. Kolko mas rokov?

Inteligentni si zalohu urobili

Co ma spolocny vadny disk alebo zavadzac s BIOSom? Pocas prace sa mu BIOS prenastavil?

A což se pokusit o opravu pomocí nástroje Boot Repair Disk .. stáhnout patřičnou verzi ISO -x64bit, připravit ji na flešku a nabootovat

Takže to mám nainstalovat z jiného počítače na flešku, flašku dát do notebooku a nabootovat? Poslal bys mi prosím odkazy na ty soubory a nástroj?

To si neumíš vygooglovat..???https://sourceforge.net/projects/boot-repair-cd/f... A tímto nástrojem dostaneš to ISO Boot Repair Disk na flešku.. vybereš v něm stejnojmennou volbu http://www.pendrivelinux.com/downloads/YUMI/YUMI-2.0.2... YUMI spustíš jako správce a zaškrtneš volbu "Show All Drives .. a pak už jen najdeš distribuci v seznamu - Boot Repair Disk 64 Nabootuješ tou fleškou - Za pokus to stojí..

Jakmile bude hotovo, klikneš na "NEXT", YUMI se tě zeptá, jestli chceš na flešku ještě něco přidat, klikneš na "NE" .. FERTIG - fleška je připravena

jsm to rači dal odbrniku.

Volby "show all drives" sa bojim aj ja. Jemu by som to vobec neradil. Yumi zobrazi flashky aj bez tejto volby. Zmyli si disk a je "vymalovano"

Napřed zkontroluj jestli není mrtvý disk viz výše. Teprve pak se můžeš snažit něco opravovat, dříve to nemá smysl.A ztratil jsi zbytečně další den...

Ja mám podobný problém a neviem si rady s notebookom nevezme ani instalačne cedečko neviem čo ďalej

stalo se mi to taky borče musíš vyměnit disk dej to do opravy když je na tom záruka