» Poradna » Programy

NLite+XP=zkušební WIN ?!?

Chci použít nLite k ořezání XPček a integraci SP2. Po vyrobení bootovacího CD se spustí instalace a je mě nabídnuta 120ti denní zkušební verze windows. Původní Wokna ale byly normálně bez omezení. Nevíte někdo čím to je a jak to odstranit??

Odpovědi na otázku

Od oka to vypadá, že používáš jako základ nějakou starší distribuci XP bez SP1. Kombinace XP SP1 + integrace SP2 a opravných balíčků mi vyšla jako normální instalační CD bez omezení. Ale je to jen můj dohad.

Je to tak jsou ještě bez SP1. Zkusím to teda postupně.

Úplně přesně mám na mysli tu verzi XP OEM, jednu z prvních, kde se při instalaci měnilo systémové datum při instalaci.

Souhlasí, asi to bude ona.

Teď asi týden testuji ořezanou verzi xp pomocí nLite. Naintegroval jsem SP2 do Win XP SP1, ovladače na grafickou kartu, televizní kartu, zvukovku, modem, základní desku a monitor. A odebral jsem pro mně zbytečné věci. Instalace trvala čtvrt hodiny. Po instalaci měl adresář Window asi 560 MB a zabraná fyzická paměť byla 75 MB. Teď už tam mám skoro všechny programy jako dříve a nesetkal jsem se s žádným problémem.Na odstranění zkušební doby budeš potřebovat crack.

Tak to je ořezaný slušně. To jsi použil jako základ nastavení nLite?

Ořezal jsem to podle vlastní potřeby. Odstranil jsem nepotřebné programy. Odstranil jsem nepotřebné ovladače i pro zařízení, u kterých jsem již ovaldače naintegroval vlastní. Odstanil jsem nepotřebné služby. Samozozřejmě jsem to neudělal takhle hned na poprvé.

Budu to muset zkusit taky. Jen pro porovnání, já jsem jen integroval do XP SP1. SP2 a opravné balíčky (asi 20MB, zřejmě nebyly všechny potřebné) a jen instalační CD má asi 680MB

Tak pokračuju dál v pokusech. Zkusil jsem v nLite udělat jen bootovací CD bez přidávání a odebírání (znova jsem předtím překopíroval CD do složky) a znova 120ti denní licence. Tak jsem zkusil systém nainstalovat z původního CD a zase ta zkušební verze!!! Přitom wokna z toho CD používám už pár let a těď najednou tohle . nLite s tím nemá asi nic společnýho ale jak se tohle může stát to teda nechápu. Nemáte někdo tušení???

debatu na tohle téma jsem přesunul nahttp://zive.cz/Poradna/SubChild.asp jestly můžete něco poradit tak prosím tam.

Zase jenom spekulace - něco podbnýho tady párkrát řešili. Ty OEM Windows se údajně aktivují přes internet (jinak crack...) a nainstalovat jdou údajně jen pětkrát. Možná že právě ta aktivace víc jak popáté z toho udělá tu zkušební verzi.. ale skutečně jen spekuluju. Novější verze tenhle nesmysl už neobsahují

OK, ale není mě jasný jak poznají počet instalací, na CD se nic nezapisuje a instaluju vždy na zformátovaný disk. Ale jinak díky alespoň za tu spekulaci.