Nízký výkon procesoru

Dobrý den, mám otázku teď jsem zjistil podle benchmarku že můj procesor Intel core I7-2600K 3.40GHz jede na poloviční výkon a to pouze na 1.6 GHz. Nevím čím to je teploty jsou OK okolo 40-50 v klidu a už si s tím opravdu nevím rady prosím pomoc.

Odpovědi na otázku

odfot ten benchmark a daj sem obrazok

stiahni si cpuz, tam si pozri kolko mas frekvenciu bez zataze, potom spusti napr. youtube 4K video a pozri v zatazi kolko mas. Na nejaku webblbost sa vyprdni.

cpu-mám píše že core speed je 1596.19 MHz bez zátěže ale 4K nezkusím mám jenum full HD monitor není nějaký jiný způsob jak to zjistit?

CPU-Z má v sobě zátěžový test. Tak ho zapni a podívej se na frekvence.

Stiskni toto tlačítko:https://ctrlv.cz/shots/2020/03/21/PXgI.pngA pak se podívej na první záložku na frekvence.

pocast testu sa mi frekvencia nemenila ostala 800, po skonceni testu vyskocila na 3800 ;) Lepsie je to zatazit inym ako samotnym cpuz

zkoušel jsem udělat ten stress CPU, ale frekvence zůstává pořád na 1.59 GHz. Čím by se ještě dal zatížit

kks pusti najkvalitnejsie youtube video co nejdes!

teď jsem zkoušel grafika jela na 100% ale procesor pořád 1.59 GHzvideo: https://www.youtube.com/watch

a procesor je kolko %? Musi byt na 100%, ked nie treba vymysliet inu zataz.

vypnou v napajeni usporny rezimak nebyla nejaka zmena v HW

usporný režim je vypnutý

http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_i7/Intel-Core%2... ... přiznej se!, že jsi si hrál s nastavením ve Win a nebo i v BIOSu? ... ... tobě totiž "boostuje" na 1.6GHz z 3.4GHz ... ... Jak jsi to docílil? /Boost naopak ... / ...

Trošku nevíš jak se to dá vrátit

... stáhni si zde: https://coderbag.com/product/quickcpu a nainstaluj x64 verzi " Download Quick CPU " /dole/ a dej sem screen. Měl by jsi to mít cca takto: https://ctrlv.cz/mx3X ...

nic se nezměnilo nastavil jsem si to podle tebe a počád mám 1.60 GHz

Mrkni do Biosu.Tam by měl procesor běžet na plné frekvenci (bez Boostu, tj na 3,4 GHz).Pokud poběží i tam na 1,6, pak to znamená, že deska není schopná udržet potřebné hodnoty napětí a proudu.Jak jsem psal dole, reset Biosu, pokud nepomůže, tak je deska v háji.

Je jedno, co použije. Já napsal CPU-Z proto, že ho zrovna sám používal. Ale stačí cokoliv, co zatíží CPU na 100%.A jinak opět nevím, co s tím děláš, já CPU-Z použil už na spoustě PC a vždy fungoval správně.

bacov falus stym robim, tumas: https://ctrlv.cz/WkJs

Pravdu vravíš, predseda: https://i.postimg.cc/J1SCkyhW/cpu-frek-cpuz-ta... Ani mne to neskáče rovnako.

Nějak nechápu, k čemu je ta tvá reakce, když tam evidentně žádnou zátěž spuštěnou nemáš. Já psal o tomhle:https://ctrlv.cz/shots/2020/03/21/PXgI.pngTo zatíží CPU na 100 % a frekvence by měla vyskočit na max.

Pointa bola v tom, že frekvencia v CPU-z a Správcovi úloh sa môže líšiť. https://ctrlv.cz/baxV - po OC Správca úloh ani neukazuje OC frekv., ale základnú.

A on tu někdo řešil frekvenci ve správci úloh?

pointa bola, ze po spusteni testu v cpuz, cpuz neukazuje realnu frekvenciu procesora az kym test neskonci

Třeba je to chybka nějaké verze. Já tu mám nějakou letitou 1.76 z 2016.Ale je to fuk, CPU jde zatížit čímkoliv.

nebudes tomu verit, ale aj na fullHD monitore mozes spustit 4K video. Zataz ho cim chces, hlavne aby bol zatazeny a isiel na max frekvenciu

Otestuj přes nějaký "live" systém, pokud nepomůže, tak reset Biosu (clear CMOS), pokud ani to, tak je v háji napájecí kaskáda a pomůže až výměna desky.

a můžeš doporučit nějaký live systém?

Jakýkoliv Linux.Nicméně není třeba, stačí mrknout do toho Biosu, tam to musí běžet na základní frekvenci vždy.Pokud tam bude jakákoliv jiná hodnota, než 3,4 GHz, tak postup nahoře.

Bylo tomu tak vždy? Nemůže procesoru chybět jen šťáva ze zdroje a tak jede na menší výkon? Kabel pro napájení CPU v desce máš? :)

ano mám

nebylo tomu tak vždy dával jsem si ho do servisu kvuli montáži vového chladiče a od té doby co jsem ho přinesl domů tak se to děje

ale je mi divné že se ta rychlost vůbec nehne když je procesor v klidu 1.60GHz když jede na 50% 1.60GHz na 100% 1.60GHz

A nemohla by pomoc reinstalace OS?

resetni bios, ked nevies ako, odpoj z elektriny a vyber tam tu plochu baterku niekde pod grafikou kartou. Za takych 15min vrat.

bios už jsem resetnul přes jumper stále pořád stejně

super tak to zober spet do servisu nech sa na to pozru, ked nic, tak aspon mas dovod kupit po 9 rokoch novy pocitac.

Není se co divit.U 9 let staré desky se může pos... prakticky cokoliv.Mě na 2011 platformě odešlo napájení už po 4 letech (při OC).Stejný problém.Procesor to nechalo běžet na 1,2 GHz (4820K), při pokusu o vysoký výkon to vždy na zlomek sekundy skočilo na 4,2 a pak hned zase spadlo.

Dobře zítra zajedu do servisu jestli to půjde opravit a nebo jestli to bude muset být kompletní výměna ale díky moc chlapi mějte se