» Poradna » Notebooky

Nízký výkon na herním noteboku

Dobrý den, před nedávnou dobou jsem si všiml při hraní, že se mi snížili FPS ve hrách, u kterých si mi to nikdy nelagovalo. Nejdřív jsem to zjistil při hraní GTA Online, kde teď mám nejčastěji kolem 50 FPS, ale když jsem ten notebook měl 2 měsíce nový tak jsem měl kolem 70 FPS a nikdy to nešlo pod 60 a grafický nastavení jsem měl na "deafult". To samý v PUBG, když jsem hrál na optimálním nastavení tak taky jsem měl kolem 70 a teď se to sotva drží na 60 FPS. Před nedávnem jsem taky zkoušel benchmark na 3DMark s tímhle skóre https://www.3dmark.com/spy/10264242 . A když jsem pak hledal na porovnání skóre se stejnýmy komponenty, tak ten uživatel měl o necelej dvojnásobek více skóre https://www.3dmark.com/compare/spy/11140270/spy/... . Kdyby tu byl prosím někdo, kdo se v tom vyzná, jaký problém s tím můžu mít.Moje notebook komponenty: Intel Core i7-8750H 2 200 MHz (Turbo Core až na 4 092 MHz)16GB RAM (8x8 SK Hynix DDR4 @ 2 660 MHz)NVIDIA GeForce GTX 1060 Max-Q 6G VRAM (Core clock 1 671 MHz)

Odpovědi na otázku

A teploty CPU/GPU mas pri hrani jaky?

CPU 88-90GPU 75-80

A při hodně dlouhým hraním až přes 90 jak u CPU i GPU

Přes 90 u CPU je už moc, tam nejspíš už dochází ke snižování výkonu tepelnou ochranou.

Takze teploty za hranou jako u vetsiny "hernich" noteboku. Proc nemas nastaveny omezeni fps na 60? nebo zapnutej VSYNC? Nebo si nastav otacky vetraku na 100% v MSI Afterburner, prikup chladici podlozku, hraj pouze v klimatizovany mistnosti do 20st, sniz detaily..

Chladicí podložku mám, VSYNC nebo lock fps zkusím, ale v tom Afterburneru nastavit větráčky na max. je save? Třeba aby pak nebyly vadný a pomalejší?

Ja mam nastaveny do 60st vetrak pasivne, a nad 80st jede vetrak na 100% otacek, si vyzkousej jak ti to bude vyhovovat aby to udrzelo teploty pod 90st. Vadnej bude brzo notebook, jestli to dlouhodobe pozenes pres 90st, vetraky sou ok

Dobře, zítra zkusím, jinak děkuji za rady

Mozno by se hodilo vyluxovat od prachugrafika je tam jina verze grafiky ma vice GBjiny vyrobce,jine chlazeni ,,.....

S tím luxováním nevím, hodně lidí to prý nedoporučuje

Tak kup stl. vzduch.

A co na to "Prušák"?

zkusils znovu nainstalovat ovladače grafiky a chipsetu ze stránek výrobce tvého notebooku? Třeba ti to rozdrbal update W10.

Reinstaloval jsem jen ovladač GPU. Zkusím se mrknout na ten chipset.

No, po tech letech je to plný prachu a přehřívá se to, proto CPU a GPU snižuje výkon. bod č.1: Vyčistit od prachubod č.2: Herní notebook neexistuje

2) existuje, ale jsou to stroje tak 60 tisíc a výše