Nízké využítí GPU

Tak tu zase otravuju, dříve jsem to ignoroval ale teď mě to prostě nedá. U ostatních her (Far Cry 3, Tomb Raider, Borderlands 2...) jede grafika na 90-98%, zatím co u Valve her (CS Source, Left 4 Dead 2, Portal 2...) grafika jede jen na 15-25%. Je jedno ať to hraju na nízké nebo vysoké nastavení. Třeba v L4D2 mám 60fps při 20% využití. Hrát se to dá, ale zajímalo by mě, proč to taky nejde na těch 90% s třeba 180fps? Využití CPU 80-93%.AMD Athlon 64 X2 4000+ 2625MHzGigabyte 8800GT (v těch Valve hrách je podtaktovaná)2GB RAMZajímavé že na druhým počítači s A 64 X2 5200+ také 2.6GHz s 8600GT to na stejné nastavení jede na 112fps Správce zařízení - žádný problémRůzné ovladače - mám

Odpovědi na otázku

Máš zapnutý vsync.

ten je právě taky vypnutej :( navíc ty fpska dost skáčou př. je tam 67 a hopne to klidně i na 30 a takhle pořád, krom těch Valve her je to v pohodě, žádný velký skoky fps

Source engine je spíše náročný na CPU než GPU.Doporučuji do konzole příkaz "mat_queue_mode 2" - zapne podporu více jader.

NyaN už ti odpověděl. Source engine je 9 let starej, takže prostě primárně umí jednojádro. Mimochodem vícejádrová podpora není nejstabilnější, můžeš při ní mít pády.V každém případě by mně zajímalo, proč to vůbec řešíš? To ti větší počet snímků za sekundu, než 60 zvětší péro nebo jak? Jinak pro příště, když ti jede CPU na max a grafika se fláká, tak to bude jasně nedostatečným výkonem CPU a když ta hra bude stará nebo internetová kebka, tak tenh výkon chybí v jednojádře. Pomůže pak například prosté přetaktování.

S mat_queue_mode 2 jsem odehrál asi 500hodin u CS:S a dalších 450 u CS:GO a s těmi pády to není až tak žhavé, je pravda, že u CS:S i GO je již engine docela pozměněn, ale i tak A s těmi fps. Vím že to zní opravdu divně, i já u všech ostatních her víc jak 60fps nepotřebuji, ale u CS je opravdu rozdíl mezi 60 a 120+ fps, zvláště u mp.

„u CS je opravdu rozdíl mezi 60 a 120+ fps, zvláště u mp“právě, tam mě to i štve, fps hrozně skáčou a prostě to stabilně nejede ani na těch 100. nonstop to hopsá mezi 80-160, což je opravu divné... při použití mat_queue_mode 2 to někdy skočí přes 200fps, ale pořád to skáče a grafika na 30%, vsadím se že na druhým počítači to pořád pojede krásně nad 100fps

Takže máš k dispozici 120+Hz monitor? Ty jo, co to je za dělo, smím-li se zeptat Co se týče rozdílů FPS - možná tě z toho nebude bolet tak brzo kebule, ale s ohledem na to, že hranice tyčinek je u průměrného člověka 56Hz a čípků dokonce 20Hz, tak reálně ten rozdíl nevidíš, je to prostě jen psychosomatická záležitost.A jsem si spolehlivě jist, že vyšší FPS hry, vyšší frekvence frekvence monitoru ani vyšší DPI myši z člověka lepšího hráče neudělá

:D jen mě to prostě nedalo, že na počítači s pomalejší grafikou a velmi podobně výkonným procesorem hra jede na dvojnásobku fps :D dokud se hra dá hrát tak je to v pohodě, neřeším, ale tohle mi fakt vrtá hlavou :D jinak jo je to "trošku" starší engine, ale podle updatů to od roku 2010 multicore normálně jako ostatní hry podporuje, schválně zkusím CSS na druhým kompu jak to pojede -_-

Mluvil jsem samozřejmě o originálních steam verzí, které jsou aktuální. Tzv. non-steam verze CS:S není updatetovaná a běží na ještě na "starším" engine, a podpora více jader nefunguje.Dále mě ještě napadlo, zda-li nemáte v consoli nastaven příkaz fps_max 60, pokud ano tak to změňte např. na fps_max 300.

fps_max je defaultně na 300, v autoexec.cfg mám 999, aj když dám těch 300 tak je to pořád stejný

Ehmmm, takže sem se pohrabal v nVidia ovládacím panelu, něco sem tam nacvakal a grafika jede na 96%, ovšem fpska jsou na 80 :D no nic ale už se blížím :D

Tak ještě chvilku a pojede i na 1052 %.