» Poradna » Ostatní

Nízké fps

Zdravím, mohl by mi někdo poradit. Občas hraju COD warzone a přijde mi že na to co mám nízké fps a hru na střední detaili. Mám 2x Xeon E5-2620 v3, 32 GB RAM a gtx 1080 tiJe to teda z pracovní stanice, ale na Youtube ve videích s horšími GK jim to jede na více fps. Přitom hry jedou v pohodě např witcher 3 všechno na full něco přes 100 fps. Nemohlo by to být třeba ovládači hw od dellu, že jsou staré třeba. Jinak grafika a BIOS mám aktuální ovladače.Díky za rady

Odpovědi na otázku

Hodne her, ale priznam se, ze nevim jiste, zda i tato, vyzaduje spise vysoky vykon na jadro, nez vysoky pocet jader nebo dokonce procesoru. Tady mate orientacni srovnani s dnesnimi lowend procesory: https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-3-3100-...

S tím Xeonem je pár videí s COD na YT - ve většině z nich ho mají docela přetočený, protože ty 2 GHz (2,5) a menší výkon na jádro tomu moc nepomáhají (OC na 3,2 GHz skrze BLCK na všech jádrech, alespon dle googlu ).Kolik je horší fps přesně? Na YT to hrají třeba s gtx 1060 a dostane cca 70 - 90 fps na "low". (sestava s 2620 V3 se dá koupit do 10 000,- žádná raketa to fakt není, to cpu má 7 let)

Dává mi to na cca 70 fps na střední nastavení což není úplně málo. Mám ho na 3,2 GHz.

Tak to je docela slušné, to mi nepřijde jako málo fps na tu sestavu (kde už to stojí asi na cpu)

CoD je sice technologicke muzeum s pomerne nizkymi naroky, ale vzhledem ke slabemu vykonu na jadro Vasi sestavy bych tohle videl jako slusny vysledek. Bohuzel jsou tyhle dva procesory pro hry dost velkou brzdou (a k te GK by to chtelo neco silnejsiho). Ale chapu, ze teziste pouziti sestavy je asi jinde..

No mám ho primárně na hry a střih videa. Za tu cenu 8 tisíc co jsem ho koupil tak je to víc než dost. Šlo mi jen o to, že se slabšími GK dosahují více fps a nevím proč. Procesor za lepší zkrze desku jen tak nevyměním. A když tam nárůst výkonu je zanedbatelný. Bottleneck procesoru a gtx 1080 ti je cca 22%

Cena je OK, ale na oba tyhle ucely to neni idealni HW.

Na online hry ne moc vhodné procesory, navíc to, že jsou dva ve skutečnosti ve hrách je nevýhoda, velice to zvyšuje latence. Přiřaď Warzone na jeden CPU. Také můžeš zkusit vypnout HT.

ZkusímDíky za odpověď

Akorát úplně přesně nevím jak to udělat...

HT se da vypnout v UEFI. Ale nic zasadniho od toho necekejte, rozdily byvaji v jednotkach procent (FPS).

Myslel jsem spíše přiřazení jednoho procesoru.

Na linus tech tips to kdysi zkoušeli s xeonem a dávalo to lehce lepší výsledky u her když tam fyzicky bylo jen jedno cpu v desce (většinou není jedno které cpu se vytáhne, musí to být až to "sekundární") - protože i když se přiřadí protředky jen jednomu cpu, pořád to druhé jede a deska vše "dělí" (ale hodně asi záleží na desce jak má vyřešené linky atd..)

Díky za odpověď