» Poradna » Ostatní

Nízké FPS u GTA V

Zdravím,včera jsem si koupil GTA V a byl jsem nemile překvapen, jelikož hru nerozjíždím na takové detaily jako jsem si myslel. Podle System Requirements bych měl hru rozjet bez problému i v PC mi geforce experience radí lepší nastavení než mám nastavené ve hře, ale když použiju doporučené nastavení podle geforce experience hra běží na nízké FPS, což mi příjde divné.P.S: Vsync mám vypnutýMůj PC:HAL3000 MEGAIntel Core i5-9400F 4.1 GHzNVIDIA GeForce RTX 2060DDR4 s kapacitou 16 GB

Odpovědi na otázku

Ahoj, a na kolik ti to teda běží? Dle https://www.youtube.com/watch by to mělo jet v pohodě na full HD, vše na max.

No právě, ale nejede, pokud použiju to nastavení na max, hra je nehratelná hádám tak 20-30 FPS

Zkontroluj teploty, koukni se jestli ti nejede něco na pozadí, co by ti nějakým způsobem zatěžovalo systém. Zkontroluj ovladače Nvidia, jestli jsou aktuální. Pokus se změřit ty fps přesně a dej vědět. Díky.P.s.: Ještě mě napadlo, co máš za antivir? Avasty a podobné nesmysly dokaží dělat docela bordel...

Teplota je v pořádku, na pozadí nic náročného nejede, všechny ovladače jsou aktuální. Při použití optimální nastavení podle Nvidia Geforce experience, což je ultra detaily (toto nastavení uvádí i CZC, kde jsem PC koupil, tak uváděli, že při max. nastavení hra jede na 67 FPS), tak na toto nastavení jede hra na 15-20 FPS.S jinými hrami problém není a hned je rozjedu na ultra detaily, ale tohle je prostě divné, že mi to GTA V nejede.Antivir mám Avast

Je možné, že to může mít nějakou spojitost, že mám hru přes Rockstar luncher a ne přes Steam?

Ahoj, promiň za pozdní odpověď. Jeslti to má spojitost nevím, já mám GTA pouze na psku. Zkus vypnout ten Avast. Jinak mě pak už jen napadá google (low fps Gta5, atd..). Třeba bys našel na netu někoho kdo má podobný problém a našel bys i řešení.

Avast jsem zkoušel i odinstalovat, bohužel to nepomohlo. I na Googlu jsem pátral, ukázalo se, že tento problém mají více lidí, ale neobjevil jsem žádné řešení.

Čau NV experience nastavuje hovadiny, vůbec bych se tim neřídil. Takhle ti jedou FPS i když snížíš detaily? Jestli ano, pak bude chyba někde jinde, než ve hře. Jestli je to, jak si myslim tak začni laborovat s detailama kvůli kterým furt nemusíš restartovat hru. Takže Msaa max. 4x a ne 8x, Post FX na normal,stíny na soft a pak ještě ty blbosti jako je teselace a okluze tak buď normál nebo vypnout. A vše v Advanced grafik povypínat. Máš jen o kousek výkonější grafiku o proti mojí 1070ti. Tak bych nepočítal s stim že ti vše může jet na max. bezproblémů.

Musis spustit v okne a pak muzes dat vse na max ;)