Nízké FPS na výkoném PC

Dobrý den,pořídil jsem si nový PC s GPU RTX 2070S, CPU i7 9700K, zdroj Seasonic Focus Plus Gold 650W, 16 GB RAM, SSD Samsung 970 EVO PLUS.Bohužel jsem zjistil, že mi to neutáhne skoro žádné hry na ultra detaily (jede vše kolem 30-70fps, ale spíše kolem 35-50). A některé detaily musím snižovat i na medium, což mě dost zaráží, jelikož jsem čekal od této sestavy, že si zahraju ve FullHD rozlišení na plné detaily bez problémů.Hraju hry GTA V, Attila Total War, Witcher 3, Dirt Rally 2.0, F1 2019, Wolfenstein 2 The New Colossus.Vetrikální synchronizaci či omezení snímků mám vyplé.Nevíte někdo čím to může být?

Odpovědi na otázku

Nejede to jen na integrované grafice?

Přece nebudeme snižovat kvalitu uživatele. :D

tu to je den dava v rovnakej zostave v GTA 5 na 100 -110 na max ultrahttps://www.youtube.com/watch

Monitor máš zapojený do RTX 2070S nebo do základní desky (v tom případě jedeš jen na integrovanou UHD 630 a výkon je tragický)?

A já ti pořád říkám, ž všechny desky které sem měl v ruce autamaticky deaktivují integ. g... Pořád by mě zajímala ta deska, která v defaultu má zaplé obě..

Říkej si co chceš. Podobných dotazů, které vyřešilo přepojení monitoru do grafiky už tu bylo dost.Navíc v BIOSu máš u IGP většinou jen dvě možnosti - AUTO a DISABLED. Druhá možnost ji vypne na 100%, první ne. A běžně to používám u několika PC k tomu, abych připojil více monitorů, než grafika umí, a IGP je normálně aktivní.

Pro mínusáky a nevěřící Tomáše jsem ve starším dotazu na podobné téma našel svůj screen:https://ctrlv.cz/shots/2018/08/09/8u09.png

Já ti mínus nedal. Ale téma nebylo, jestli jde mít obě, to není problém. Téma bylo, která deska automaticky zapíná obě dvě (konkrétní typ).. i tady se pořád řeší, že někdo zapojít monitor do desky a má černo.. Porotože každá deska co sem mlě po připojení dedikované gpu tu int. vypne. Abych ji zapl, musím to vynutit.. Ale je to lehce Ot, takže pardon pánové (mě stále zajímá přesný typ, seženu si ji)

U mě je to nějaká Z87 od Gigabyte (přesný typ z hlavy nevím, nejsem u ní). A v odkazovaném dotazu, kde to způsobovalo nízký výkon v GTA, myslím také žádný typ není. Ale CPU je tam i3-7100, takže nejspíš některá z B250.

A jeden ze zmíněných dotazů, kde jsi také plácal, že je to blbost, je zde:https://www.zive.cz/poradna/pc--gta-5/sc-20-c... Přečti si pár posledních příspěvků. Úplný výsledek tam není, protože jak už to tu bývá zvykem, když se problém vyřeší, tazatel zmizí bez poděkování, ale v jednom z posledních píše, že má monitor vražený právě v IGP. A světe div se, nebyla vypnutá, normálně fungovala, jen hry běhaly tragicky.

Např. moje M5A88, ale to je stará s čipsetem AMD

Ahoj,Ještě by to chtělo doplnit, jaká MB, jaké paměti, MHz, casování, grafika kolik má paměti, atd, velikost SSD, jestli při solo hře, nebo online... :( Sakra, tohle je na nic. :/

Monitor je zapojený správně do GPU RTX 2070S (nejsem debil abych to zapojil do integrované :D )BIOS je aktuální a ovladače nejnovější. Resp. rozdíl ve výkonu, mezi tím co bylo na přiložených CD a tím co jsem stáhnul nejnovější přímo ze stránek výrobce, není.Základovku mám tuto:https://www.czc.cz/gigabyte-z390-aorus-elite... RAM:https://www.czc.cz/hyperx-predator-16gb-2x8g... SSD je 1 TB. V PC viry nemám, je to nový PC, sotva jsem si stáhl Steam a pár her na něm. Navíc mám placený Eset, takže by určitě řval, kdyby byl pc zavirovaný.Dělá to při sólo i online hře.

Škoda, vyřešilo by se to rychle pouhým přepojením kabelu. Zkus nějaký benchmark a porovnat výsledky s online databází, zda to odpovídá běžným číslům.

Zkoušel jsem Furmark a tam mám skoro o polovinu horší výkon při stejném nastavení jako na internetu.

Tak mrkni na ty teploty konečně. A hlavně v zátěži, v klidu jsou celkem buřt (tedy pokud nejsou šílené i tak).

Procesor má teploty v zátěži kolem 65 stupňů a grafika se drží do 70 stupňů.

A frekvence se drží? Zkus se podívat třeba do CPU-Z a GPU-Z, jaké tam jsou při zátěži.

To jsem už taky zkoušel. Frekvence šlapou jak mají.

taky at vypne virtualni pamet, a skusi odinstalovat eset

Možná jsem slepý, ale nevidím, na jakém rozlišení hraješ?

Hraju jen na FullHD monitoru.

Mně to přijde skoro jak problém teplot, pokud je ta 9700K s gpu zavřená v nějaké tragické case - opět někdo by argumentoval, že do 120C se nic neděje. Já říkám, že pokud se to peče, jdou tomu takty dolů..Tzn. ty teploty byly už zjištěny, nebo zatím ne? :)

No 120°C je ok možná tak na napájecí kaskádě, ne jako změřená teplota na i7-9700K nebo RTX 2070 S. i7 funguje do 100°C, pak vypne. U grafiky je to podobné. Ale výkon je samozřejmě přiškrcený už dříve.

V teplotách problém není, to bylo první co jsem kontroloval. Navíc mám dobře větranou bednu s větrákama 3x vepředu, 1x vzadu, 2x nahoře.

Takže ty teploty a ta case je tajná? Jinak může být problém v rozjebaném OS, chybějícíh driverech, nebo ti ten výkon něco žere..

Teploty jsem uvedl už výše a bednu mám tuto:https://www.czc.cz/coolermaster-masterbox-mb...

a jaky windows ti tam bezi, instaloval jsi ho sam, pak uz jen udelat zalohu stahnutych her na jiny disk a vyskouset reinstal windows

Mám tam windows 10, instaloval jsem to sám. Zkusil sem i reinstalovat, ale beze změny.

a jak mas nastaveny nvidia panel - AA a jine nastaveni - jestli tam nemas nejake zdvojene nastaveni i v nvidia panelu i ve hre, mas nainstalovane i experience, nahravas pri tom video z hrani, jaka je to konkretni karta

V nvidia panelu mám vše defaultně nastaveno, prošel jsem to a nikde není zaplá žádná vertikální synchronizace či něco jiného co by mělo omezit výkon.Experience nemám nainstalovaný a nenehrávám videa během hraní a ani žádnou jinou činnost během hraní nedělám.Karta je RTX 2070 SUPER MSI GAMING X TRIO

a energeticky profil vo windows

akú verziu win tam máš? 1903 alebo niečo staršie?je to warez alebo legal?čo vlastne používaš na fps? steam overlay alebo niečo iné? nemáš v aplikácii xbox zapnuté DVR?

skladal si si pc sám? v ktorom slote je osadená grafika? ten horný je 16x, ten spodný 4x.

Ano sám, skládal jsem už spoustu PC a vždy fungovaly bez problémů.Grafika je v horním slotu.

postni sem screenshoty z gpuz v záťaži, hw monitor pre teploty, taskmanager a vyťaženie cpu.. v správci ziariadení nie je žiadny výkričník?nastavoval si niečo v biose?

Není ta grafika nějaký fake z Číny? Tohle už jsem u grafických karet viděl. Je dost zvláštní, co to dělá, tahle sestava by s výkonem rozhodně neměla mít problémy...

Ne, určitě to není fake z číny.

Co je to vlastně za konkrétní grafiku?