» Poradna » Web a internet

Nízká rychlost při stahování

Zdravím, mám problém s rychlostí stahovaní. Stahuji třeba s hellspy 1,5mb/s a po pár minutách mi rychlost spadne na necelých 500kb/s. To samé se mi stane i když stahuji jinde třeba torrent,origin. Prosím o radu, čím to může být? Mám podezření , že to bude routerem, ale jistý si nejsem. Děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

bud rad ze ti jede alespon neco!

Tak hodte znacku a typ routeru. Taky by nebylo naskodu napsat, co mate za poskytovatele, jestli to nebrzdi on.

No teď nejsem doma ale myslím že je to Tenda W311R+ mám ho už asi 5 let možná i déle. Poskytovatel je ADVnet myslím že tarif je 5G16-03 Rychlost 15/10Mbit...

Jestli to skočí specificky na 500, tak bude omezení na straně poskytovatele, určitě kvůli agregaci a malé propustnosti linky, jedině kontaktovat jeho nebo si přečíst smlouvu.

No smlouvu si určitě přečtu. Ještě zkusím síťový kabel připojit přímo do počítače a uvidím, zda se rychlost stahování zlepší nebo to bude pořád padat na 500. Třeba router špatný nebude.

Tak volal jsem poskytovateli, a mají to tak nastavený. Tak že s tím nic nenadělám.

Jde o mezi poskytovateli oblíbenou fičuru zvanou burst. Pro rychlejší načítání webů a menšího množství dat je internet chvíli výrazně rychlejší, než při dlouhodobém stahování. Většina providerů použití burstu neuvádí a rádi ho zahrnují do agregace. To je ale chyba, protože burst se má používat k něčemu jinému.