» Poradna » Mobily

Nikon D3400 -Jakou paměťovou kartu ? Děkuji moc....

Zdravím vás. Chtěl bych se zeptat mám doma zrcadlovku Nikon D3400 a nevím jakou paměťovou kartu hledat ? V návodu je psáno : : : Ukládání dat – médiaSD, SDHC (podpora standardu UHS-I), SDXC (podpora standardu UHS-I)Tak já nevím může to být i tato ? Přidám dvě paměťovky .. 1----- https://pametove-karty.heureka.cz/kingston-sdxc-64gb-uhs-i-... 2----- https://pametove-karty.heureka.cz/sandisk-extreme-pro-sdxc-... Ale co se teď dívám tak podporuje jen UHS-I takže tyto asi ne že? Děkuji moc za váš čas. Ono je dneska tolik druhů že jsem z toho už zmatený..

Odpovědi na otázku

pokud to nemáš hlavně kvůli videu, tak doporučuju radši koupit víc 16GB karet. Důvodů je víc:1) když jednu ztratíš, vždy máš náhradu2) když ti zhebne 64GB karta s fotkami z celé dovolené, cos nezálohoval, tak přijdeš o všechny fotky3) ty hodně velké kapacity jsou nevíc poruchové

Klidně, ale bohatě stačí 32GB (pokud to není na video).

Extreme Pro je v podstatě to nejlepší co dnes lze v této kategorii koupit. Zvládá i 4K video - write 90 MB/s. Jsou karty ještě rychlejší (200-300 MB/s), ale ty stojí už zcela jiné peníze. Výhodnost poměru ceny mezi 32 a 64 si musíš zvážit sám, ale je předpoklad, že ti 32 bude na případné FHD video přes den bohatě stačit a večer to zazálohuješ. I když určitě platí čím větší, tím lepší. Ale kdyby si uvažoval ryze ekonomicky, tak by ti stačila i Ultra, která s přehledem zvládá FHD video (má zápis kolem 40). Jsou zde samozřejmě i možné nároky na zápis v RAWu, ale nemyslím si, že kdo si kupuje Nikona 3xx, že do toho bude střílet sériové snímky.

Ano ano tak asi tu kartu 32GB aTakže můžu koupit klasickou Micro SD kartu s adaptérem a ta tam půjde ne ? Děkuji.

silně to nedoporučuju. Navíc jsou microSD karty víc poruchové a častěji odchází. Kup si normální "velkou" SD kartu.

Asi tak, nemá smysl kupovat mSD do zrcadlovky.

Nejspíš půjde, ale jestli máte rád potíže. Cpát zbytečně zminiaturizovanou kartu (= s menší spolehlivostí) ještě s nějakým pofiderním adaptérem (= další zdroj možných problémů), když mohu dát normální SD...no každému podle gusta.

https://www.megapixel.cz/sandisk-32-gb-sdhc-extrem... Používám na 4K@30FPS videa i focení, 3 kusy, po více než roce používání zatím bez jediného problému, imho momentálně nejlepší poměr cena / výkon / kvalita.Odkaz brát s rezervou, dají se sehnat za nižší cenu

Zmfcz Ano děkuji objednám.

Taky bych měl dotaz. Používám běžnou zrcadlovku do 20K a uvažuji nad koupí new paměťové karty. Nechci moc investovat, tak kolem max 1,5K. Přemýšlím nad touto Samsung microSDXC 64GB. Myslíte, že mi bude pouze na focení stačit? Jde mi o rychlost a tak, aby netrpěla kvalita. Moc tomu nerozumím :) Tu kartu doporučují tady https://www.testado.cz/nejlepsi-pamet-karty/ a ke koupi je na heurece nebo i jinde např. na Alze, kde si ji lidi hodně chválí. To mě taky dost nakoplo https://www.alza.cz/samsung-microsdxc-64gb-ev...

Tuhle kartu mám a nemám s ní zatím problém. Za sebe mohu doporučit.