» Poradna » Mobily

Nikon COOLPIX P900 nebo Panasonic LUMIX DMC-FZ300

Prosím o radu z nákupem fotoaparátu pro syna. Nikon COOLPIX P900 nebo Panasonic LUMIX DMC-FZ300

Odpovědi na otázku

Ten Panasonic je o dost lepší - stabilizátor, světelnost na nejdelším ohnisku, sáňky na blesk.

Za mne rozhodně ten Panasonic.

Děkuji za radu.

maximalne vyuzitelne zvacsenie je podla prieskumu na flicker a pod. do 13xtakze, hranica 20, inak sa znehodnocuje kvalita, lebo optika musi byt viac univerzalnejsia.je lepsie zajst na napr. megapixel.cz a opytat sa ich tam (ludi z oboru).

Kde beres ze jsou to lidi z oboru? Mne moc odborny neprisli...radeji se poradit jinde (spec.fora pro foceni a fototechniku) a pak jit do obchodu...

Radit se dnes o výběru fotoaparátu (nebo jakékoliv jiné elektroniky) v obchodě je pitomost maximální Jsou tam až na řídké výjimky, které to baví, převážně jen silně podfinancovaní a nevzdělaní prodavači, kteří jsou školeni jen na to, jak prodat zboží, na kterém má firma co nejvyšší marži. Kolikrát neznají ani základní funkce a principy fungování přístrojů, co prodávají. Ztráta času a riziko nákupu nějakého šrotu. Technické specifikace najít na webu výrobce a konkrétní výkony na fórech a galeriích skutečných uživatelů. A do obchodu jít ten vybraný přístroj jen vyzvednout a nic se tam nevyptávat. Jo a ještě jsem zapomněl jednu věc, na kterou jsou prodavači školeni, poslední dobou v kamenných prodejnách našli nový druh bezpracného zisku, tedy vnutit kupujícím za příplatek takzvanou prodlouženou záruku. Jenže to je v podstatě podvod, protože se rozhodně nejedná o prodloužení záruky, ale jen jakési pojištění proti závadám po skončení klasické záruky. A ty podmínky toho pojištění jsou proti klasické záruce zcela očesané. Neplatí lhůta na opravu 30 dní, neplatí právo na odstoupení od smlouvy při opakovaných vadách atd. To jen takový doplněk mimo téma

Dat takove prachy za fotak uz by neco musel umet...sice to neni dokonaly stroj, ale popremyslel bych nad FZ1000 jinak bych se vyhnul P900. Kombinace slabeho snimace s velmi spatnou (jiz difrakcni) clonou na dlouhem konci je dosti nestastna, kdo uz ma neco nafoceno vi jake svetelne podminky jsou potreba na pouzitelne casy. Co s tim chce prosim te fotit?

...IMHO az ho prestane bavit zkouset co si umi tim megazoomem pritahnout a zacne se tomu trochu venovat nez smirovat sousedy zjisti, ze takovy zoom je v realu spis k nicemu, i vzhledem k parametrum techniky.

u toho Nikonu mi přijde, že tu jde o klasické trumfování "kdo ho má většího" (zde zoom )

Z ultrazoomů s klasickým malým čipem (1/2,3") je FZ300 jednoznačně nejlepší.

Děkuji za radu.

Pokud ti jde vice o foceni nez o nataceni videa, tak Nikon je lepsi volba uz jen proto, ze ma vetsi rozliseni fotek a to 4.608 x 3.456 kdezto Lumix ma jen 4.000 x 3.000 z praxe vim, ze fotky porizene Lumixem jsou otresne i pri dostatecnem osvetleni. Sam jsem mel tento model a zbavil jsem se ho behem mesice co je na Lumix FZ300 dobre je, ze baterie opravdu vydrzi dlouho, video je kvalitni i za slabeho osvetleni a hlavne toci 4K. Pokud te laka mit Panasonic urcite bych rozbil segre prasatko a koupil bych si Lumix FZ 1000.Toto video je natocene Lumix FZ 300https://www.youtube.com/watch