» Poradna » Ostatní

Nikon coolpix l110 - neostré snímky.

Pánové, zdravím Vás. Koupil jsem si fotoaparát Nikon coolpix L110. Ať to šteluji jak chci, tak snímky jsou neostré. Manuál mám a šteluji to podle něj. Nemáte prosím někdo stejný fotoaparát, potřeboval bych poradit, co s tím. Měl jsem před tím Casio, snímky pěkné, ale nejdříve nešlo zaostřování, potom se přestal vysunovat tubus. Asi pěkný šmejd. Děkuji Vám za Vaše rady. Radek

Odpovědi na otázku

http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_l11... ...

Nemáš špatně nastavené iso?

Máš zapnutou stabilizaci obrazu?

tak ostrit rucne anebo dat vysokou clonu a fotiti na co nejnizsi ohnisko (protoze tam je rovina ostrosti pak donekonecna /skoro/)
anebo doostrit v photoshopu
taky se foti tak, ze se zamiri, namackne-pocka se nez si to fotak zaostri a spocita, udela finalni kompozice a domackne (a exponuje se fotka)

bohuzel fotit do RAW moc nedoporucuji, protoze u kompaktu jsou vetsi deformace (a logika to automaticky meni pri prevodu do JPEG) (treba ani do rawu fotit nejde)