NiCd akumulátory Profitexx

Má někdo zkušenosti s nabíjecími bateriemi (tužkové akumulátory) od firmy PROFITEXX? Nějak se množí nabídky od této firmy přes různé obchody a obchůcky, nabídka akumulátorů 3200 mA je více než lákavá ... ale už je někdo vyzkoušel? Děkuji

Odpovědi na otázku

Omlouvám se, přirozeně nejde o NiCd ale NiMh. Hrůza jak se ta demence šíří.

Tak je vyzkousej.

Osobne jsem uz mel v ruce akumulatory od ruznych vyrobcu a nikdy jsem nenarazil na nejaky zmetek co se neda nabit, vzdy mi vydrzeli minimalne rok. Ono se na te jejich konstrukci ani neda co zkazit.
Tak se jich neboj a kupuj.

Firma nabízející mimo jiného i kompresory, nebudí rozhodně dojem důvěryhodnosti. Je otázka, kdo je opravdovým výrobcem.
Vyrobit slušný akumulátor není až tak jednoduchá věc, jak se zdá. A NiMH o velikosti AA a údajné kapacitě 3,2 Ah jsou více než podezřelé, tato kapacita je spíše pro velikost C. Jsou známy potíže SANYO s jejich 2,5Ah AA aku, kdy docházelo k vysokému samovybíjení a rychlé ztrátě akumulované energie, podobné měli i jiní výrobci.
Pořiďte si Sanyo Eneloop, nebo podobné typy jiných výrobců. Mají sice "jen" okolo 2Ah, ale nízké samovybíjení a vysoké užitné vlastnosti.

vlítni na www.conrad.cz, a vybírej.

Přesně tak. Sám jsem koupil Sanyo 2700 mAh a měly tak šílené samovybíjení, že když je člověk nabil, po týdnu nepoužívání byly totálně mrtvé. Dokonce už i po pár dnech byly ztráty v řádu desítek procent. Pak jsem zakoupil Sanyo eneloop a to je úplně jiná kategorie - netrpí téměř žádným samovybíjením a, co je opravdu zajímavé, s nimi vyfotím zhruba to samé co s výše zmíněnými 2700 mAh ihned po nabití (a to přesto, že papírově mají jen 2000 mAh). Zrovna včera jsem vybíjel focením s bleskem a jeden pár eneloop dal zhruba 600 fotek s bleskem na max. výkon, než se foťák vypnul.

Děkuji všem kolegům, nyní je mi to už jasné. Asi nadále budu používat Sanyo Eneloop nebo Conrad Endurance.

Ja jsem s nema spokojen pouzivam je do vysilacky a v rc aute, ve fotaku a vydrzi dlouho.