» Poradna » Ostatní

NHL 2000 ve WinXP - nefunguje instalace ani při kompatibilit

Dobrý den

Jelikož jsem velký fanoušek hokeje stejně jako můj syn, chtěl sem oprášit moje staré NHL 2000. Vzal sem tedy CD, dal do DVD Romky, spustil. Při výběru jazyka sem zvolil "Česky", následně sem dal "Instalovat", ale potom už se nic nedělo. Skrátka sem to několikrát zkoušel a nic. Tak sem si přečetl, že to musím dát do kompatibility pro WIn98. Budiž, dal sem. Ale stále to samé ... skrátka mi to asi na WinXP nepůjde že?

Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Před měsícem jsem se snažil o to samé. Na několika fórech jsem našel postup, jak to rozchodit pomocí překopírování jistých souborů v systému, ale ani link, ani víc k tomu už říct nemůžu - "bohužel" mám ATi grafárnu a tu hra nepodporuje!

Dokonce jsem našel i dopis od EA fanouškovi, kterej si stěžoval na to samý. Volná citace EA: "Bohužel žádný patch pro spuštění NHL 2000 pod XP (ATi) nebyl a ani nebude. V době, kdy hra byla vydaná fungovala, EA nemůže ručit za kompatibilitu hry vzhledem k vývoji HW/SW. Zabývat se takhle starou hrou už nebudeme."

Pokud máš nVidii, máš jistou šanci to rozchodit. Pátrej.

Taky jsem to nedávno zkoušel - v XP jsem to nerozchodil, ale pak jsem to zkusil ve Wine pod Linuxem a chodilo to ihned bez jakéhokoliv nastavování. Lepší než v roce 2000

Taky mám stejný problém Nhl 2000 mi nejede na win xp ale stáhl jsem si demo nhl 2000 a to mi jede v pohodě tak nevím čím to je

Taky mám ten problém, ale já mám ještě ke všemu Windows Vista takže se s tím mohu asi rozloučit

skús tento návod:http://vbrute.co.nr

resim to same. at uz pro win xp nebo windows 7 a zatim bezvysledne. uplne nejradsi bych byl kdyby slo nhl 96. ale to by byl asi jeste vetsi zazrak nez to 2000.
ty novy nhlka jsou na nic. hrozny ovladani. nejlepsi byla klasika a, d, s, w a nic vic. za ty stara jmena si uz dneska taky nezahrajete...navic posledni roky to uz na pc ani nevychazi..skoda mluvit..

Ahoj. Snad si tohoto vlakna někdo všimne. Řeším stejný problém. Dostal sem nápad obejt systém pomocí nově nainstalovaného OS na Vmware Workstation. Úspěšně jsem nainstaloval WIN 98 i 2000NT. FUnguje mi zvuk, je podpora plné grafiky(ne jen 16barev) ale vypadá i jede to pěkně. Bohužel po nainstalování ve WIN 98 hra jen problikne a v 2000 NT vyskočí tabulka, že soubor nhl2k.exe generuje chyby a windows je nucen ho zavřít. Každopádně to asi trochu posun je. Má tedy někdo nějaký nápad jak to konečně spustit?!!!

wasd a nic vic? v 2000 prave byly ty tusim dve tlacitka na faulovani, zmutovanej hrac a tyhle tlacitka - to bylo best !:D

skús návod na http://vbrute.co.nr

ja len iba k tomu ovladaniu mi neda proste. asi si si to s dačim splietol, ale stare nhlky sa nikdy neovladali wasd :))) ovladali sa medzernik, Y, X, C (strela, special move, zrychlenie, nahravka) pripadne 97 a nižšie bol alt a medzernik. inak suhlasim stare nhlky boli best. pre mna najlepšia 98, ktoru sa prave teraz snažim rozchodiť na win 7 co mi pri prehodeni na 32 bit system celkom aj ide, ale zvuk nefunguje, resp šumí a to je mierne povedané a hra ide pomaly, takže to asi vidim na dual boot s XP, čo je sranda že 98, 99 idu na xp a 2000 proste nie.

hral jsem to tak nekolik let kazdy den v kuse, tak to jsem si vazne nespletl.) je mozne, ze jsem si to tak v ovladani prenastavoval, jak jsem byl zvykly ze stare fify, to uz nevim. ale slo o to, ze stacily tydle 4 tlacitka, ktery se lehce ovladaly tremi prsty a bylo jinak muj posun je ten, ze si jdu jak dement ted nekde koupit nvidii grafarnu, protoze na obou pocitacich doma mam ATI. zkusim to rozchodit pod xp na pc, ktery normalne pouzivam a kdyz to nepujde no tak si tu nvidii dam na stary pc, kam si nainstaluju win98. ale proste si to chci jeste v zivote zahrat!

Chlapci pokud tyhle stránky ještě někdo sleduje tak zde přiložený návod vám rozjede nhl 2000 i na windows 10 ten borec co to vymyslel je bůh mě to funguje :D https://classicgamefixes.wixsite.com/home/nhl-2000