» Poradna » Mobily

NFC přestalo fungovat

Ahoj, po aktualizaci (z MiUI 11 na 12) mi na mobilu Xiaomi 8T přestalo fungovat NFC. Hlásí mi to "aplikace je uzamknuta, kontaktujte vaši klienskou linku poomoci." Tušíte někdo, co s tím? Děkuji

Odpovědi na otázku

oficiální účet redakce |  | Microsoft Windows 10 Chrome 103.0.5060.114

Dobrý den,s ohledem na skutečnost, že ostatní uživatelé telefonu Redmi Note 8T podobnou chybu nehlásí, lze předpokládat, že se s největší pravděpodobností nejedná o problém v aktualizaci jako takové. Patrně tak došlo k nějaké chybě při instalaci aktualizace na Vašem telefonu, kdy něco neproběhlo tak, jak proběhnout mělo. Zkuste nejprve telefon restartovat.Pokud restart nepomůže, pak bych jako první doporučil provést zálohu dat. Následně udělejte obnovu zařízení do továrního nastavení, čímž telefon dostanete do stavu, jako byste ho právě rozbalil z krabičky. Pokud se jednalo o softwarovou závadu, měl by problém zmizet.Jestliže nezmizí a bude se projevovat i po továrním resetu, pak zkuste poslat zpětnou vazbu přímo do Xiaomi. Otevřete Nastavení, sjeďte úplně dolů, kde je položka Služby a zpětná vazba a klepněte na ni. Pomocí přepínače označte věc jako Problém, popište (asi nejlépe anglicky), v čem je problém a v sekci Vyberte položky zvolte štítky, které definují podstatu problému. Nakonec zadejte své telefonní číslo nebo (raději) e-mail a klepněte na tlačítko Odeslat.Přeji hezký denKarel KiliánŽivě.cz

No, a co na to říkala ta linka?

Jaká linka? Xiaomi? NFC? Banka? Jak mám vědět která, když to tam nenapíší.

Díky tomu, že obvykle NFC žádnou aplikaci nemá, tak to tipuju na to, že budete prostě muset jen znovu napárovat platební kartu. Buď v Google Pay a nebo přes aplikaci vaší banky.

Případně to ještě může dělat aplikace vaší banky, která teď nezná váš telefon. Takže přihlásit se do internetového bankovnictví přes PC a přidat si v něm znovu svůj telefon.

Platby přes NFC nemají nic společného s bankovní apliací v mobilu. Dokonce tam vůbec nemusí být nainstalovaná.

Jste GÉNIUS, hned v prvním příspěvku píšu, že NFC obvykle žádnou aplikaci nemá. Díky tomu, že třeba AirBank to mělo dříve tak, že se muselo platit přes NFC skrze jejich bankovní aplikaci, tak jsem to napsal jako možnost. Nevím totiž co má za banku, to nenapsal. Takže váš příspěvek je úplně zbytečný, ale tak hlavně že jste si kopl.

Já jsem si nekopal a ani nejsem génius. Jen jsem konstatoval, že bankovní aplikace nemá s platbami NFC nic společného, což je fakt. Reagoval jsem jen na ten jeden příspěvek. A platí to i pro airbank, kterou mimo jiné používám taky. Celá reakce byla proto, aby se tazatel zbytečně nezatěžoval zprovozňováním bankovní aplikace v mobilu, protože to mu problém nefunkčních NFC plateb nevyřeší.

Není to fakt, protože nevíte jakou má banku. Například teď koukám na Raiffeisen a píšou: Pro platby mobilem potřebujete mobil s NFC, s operačním systémem Android 7.0 a vyšším, debetní nebo kreditní kartu Mastercard od Raiffeisenbank a nainstalovanou aplikaci RaiPay. Zároveň je třeba mít aktivované mobilní bankovnictví Raiffeisenbank, prostřednictvím kterého aplikaci aktivujete. ...... Ano drtivá většina z nás appky nepotřebuje. Mám mBank, Airbank, Creditas, nikde appku k NFC nepotřebuji. Ale znovu říkám, vy NEVÍTE co má v telefonu, jakou má banku a rezolutně píšete že prostě NFC a appka ne. Takže pokud by čirou náhodou měl od Raiffky RaiPay, tak bude vaše rada zavádějící. Ano Raiffka taky umí Google Pay, ale znovu vy nevíte co má v telefonu. Už to chápete?

Píšu, že appku banky v mobilu nepotřebuje a je to fakt To že RB umožňuje platbu i přes jejich appku, je možnost navíc, ale nutné to není, jde to i bez ní přes GPay. Bohužel jsme se od tazatele nedozvěděli, co přesně mu produkuje tu hlášku o uzamčení aplikace, přestože jsem se o to opravdu snažil

Tak a dost, jestli nechápete psaný text, tak tímto končím diskuzi. Jasně jsem vám tady podal důkaz o tom, že appku může potřebovat a vy budete pořád mlít o tom, že jí nepotřebuje, že to jde i přes GPay. Pokud měl platby nastavené přes tu appku tak mu nemusí fungovat a je přece úplně jedno, že to jde přes GPay, bože!!!

A kde tazatel píše, že mu nefungují platby přes NFC, prostě zjistil, že mu nefunguje NFC. Nfc lze využívat i ke zcela jiným funkcím než platbám... To by genius vaší velikosti mohl aspoň tušit.

Tohle se mi stalo na stejném mobilu asi tak rok zpátky, po nějaké aktualizaci něčeho v telefonu (netuším ani čeho) přestaly jeden den platby NFC fungovat a google pay psalo, že telefon nesplňuje bezpečnostní podmínky pro platby. No a asi za den a půl to zase najednou samo začalo fungovat. Nejspíš si té chyby všimli a opravili to další aktualizací. Takže bych počkal, jestli se to během pár dnů nespraví.

Už je to měsíc, stále nic.

Píšeš, že ti to hlásí: "aplikace je uzamknuta, kontaktujte vaši klienskou linku poomoci" Kde přesně ti to hlásí? V jaké aplikaci tu hlášku vidíš?

Na displeji ve chvíli, kdy zapnu NFC abych zaplatil. Jsem v obchodě, zapnu mobil, kliknu na ikonu NFC jako vždy, když platím a vyskočí ta hláška.

No potom asi nezbývá nic jiného, než zkusit tovární nastavení. Já mám ten samý telefon a platby mi normálně fungují, mám tam 4 karty od čtyř různých bank a všechny průběžně používám. Nicméně NFC vůbec nevypínám, není pro to žádný důvod.

Omlouvám se za dotaz mimo téma, ale zaujalo mě: jaké prosím máte využití pro souběžné využívání 4 různých bank?

Navím, jak autor příspěvku, ale já mám účet, kam mi chodí výplata, stravenkovou kartu od zaměstnavatele, benefit kartu od zaměstnavatele a kartu na cestování (Revolut). Nic zvláštního a na čtyřech jsem též.

Tak si projdi nastavení v mobilu,třeba je po té aktualizaci něco jinak. https://support.google.com/pay/answer/7643995

Ahoj, zkus v nastaveni u NFC v pozici bezpecnostnich prvku zmenit volbu z Penezenky SIM na HCE penezenku. Taky se mi to ted samo preplo ?? Tak snad to pomohlo. Zatim

Já to mám přepnuté na "Peněženka SIM" a normálně to funguje

Jj to je mozne, ale vim ze Xiaomi s tim ma problem, nekde to jde a nekde ne... Vim, ze HCE je jistota pro Google penezenku(Google Pay) Urcite bych to zkusil ;)

Tak samozřejmě zkusit to může, ale Xiaomi s tím žádný obecný problém nemá. Dokonce mám i ten samý telefon a normálně to funguje. Ovšem tazatel už to nejspíš vyřešil zavoláním na infolinku, protože se tady už neozývá