» Poradna » Mobily

NFC platby mobilem

Dobrý den,v povánoční akci jsem si koupil S5 mini od kyslíků s NFC. Zajímalo by mě proto jak lze platit pomocí mobilu na bezkontaktních terminálech, již ve většině obchodů.. Tak, jak mi radily zahraniční internetové diskuse, jsem si natáhnul do mobilu google wallet a propojil s mojí bezkontaktní MasterCard a hurá do Globusu, abych vše vyzkoušel.. Konečně se na displayi terminálu objevilo kultovní přiložte kartu, tak jsem hrdě přiblížil svůj telefon k terminálu, mobil spustil google wallet a najednou ejhle z mobilu vylezla hláška: "International transactions are not supported at this time". Proto by mě zajímalo jak do mobilu dostat platební kartu jelikož nevěřím, že jediná možnost je speciální sim se secure elementem od O2 spojenou s účtem u GE což se mi zrovna moc nehodí, když mám KB. Otázka zní: "Jak tedy na mobilu zprovoznit NFC platby bez operátora a případně jak lze na mobil dostat Mifare BusKartu, ale to tolik nepotřebuji a navíc tak trochu tuším, že to na S5 mini nelze.." Předem děkuji za odpovědiVít S.

Odpovědi na otázku

Když jsem se o to před časem zajímal (tj cca rok zpátky) tak jediné co jsem našel "funkční" byla "samolepka" co ti dala banka a ty sis to nalepil na kryt mobilu. Tj vůbec to NFC v mobilu nevyužívalo a byla to jen jiná forma karty.Nenašel jsem nic co by fungovalo přes NFC v mobilu. Ale rok je dlouhá doba. Možná to teď už funguje. Co jsem třeba dohledal tak PayPal má nějakou aplikaci na placení, ale nezkoušel jsem to. Každopádně, když někdo najde způsob co bude fungovat, tak budu jen rád.

Tak díky kitkatu (android 4.4), by podle přidaných funkcí nemělo být toto problémem. Díky podpoře HCE (host card emulation), ovšem opak je pravdou, jelikož google wallet, která toto umí není dostupná ve většině zemí... Proto doufám, že existuje jiné řešení..

Myslím,že nejlepší bude návštěva KB a poptat se co poskytují,nebo jak to řešit.

Možná ses měl nejprve zeptat v bance. Dozvěděl by ses, že nic takového momentálně nefunguje a mobilem s NFC se platit nedá.

Ale prosim vas, pril0zenim mobilu k penezence muzete odcerpat penize z karty, nejake platby jsou hracka. Kam chodite na to, ze to nejde?

Naopak, kde vy jste přišel na to, že to u nás jde? Prosím konkrétní informace, která banka a jakým způsobem to v současné době umožňuje.

s tim nema banka nic moc spolecneho, cely ten koncept NFC plateb je hodne nebezpecny a kontroverzni, banky se k tomu moc vyjadrovat nechteji.Pokud mate vhodnou ctecku, dokazete kartu precist, pak uz staci zvolit, jestli klon bude jina karta, nebo emulator v telefonu.

Ne, takto to opravdu nefunguje. Platební kartu jen tak přes NFC nenaklonuješ a nenasimuluješ, aby v mobilu fungovala.

Pre-Play attack, smartphone, EMV Chip a muzete pomoci mobilu platit ;)

V roce 2015 se v možná už dočkámeV Evropě prý 30 bank a z toho 2 v ČRResp platba přímo NFC u nás ještě nejde. Potvrdili mi to v KB, ČS, Fio, raif, atd..Nakonec využívám alespoň nálepkuJinak ...VISA http://www.zive.cz/bleskovky/visa-na-mwc-pre... Mastercardhttp://nearfield.cz/clanky/mastercard-spusti-...

De to v csob bance sem u ni a funguje NFC platim tak uz mnesic

Zdravím. U ČSOB Platební karty to jde bez problémů. Tunerem mobilem o čtečku karet a jeto zaplaceno.

Nebude to tím, že ta odpověď je z roku 2015? :D

Vy ste zaujímavý klient banky, podľa mňa potrebujete novú SIM kartu, platobnú aplikáciu od banky s ktorou máte zmluvu a tá musí mať zmluvu s mobilným operátorom, aby to podporoval. S tou inštaláciou google wallet ste bol ako pionier, čo skúša nemožné.

Z technického hlediska to není nutné. I klasická karta funguje přes hranice, stačí aby daný obchodník podporoval platbu kartou dané "značky", tj Visa, MasterCard, American Express, atd. Nebo spíš aby ten terminál obchodníka uměl přijmout tu danou značku. Právě proto mají obchody na dveřích nalepené ty obrázky platebních karet.Pak asi není problém, aby se ten mobil "tvářil" (tj identifikoval) jako platební karta VISA, přes tu aplikaci jsi to měl napárované na tvojí klasickou platební kartu a můžeš fungovat.Pak chceš zaplatit, přiložíš mobil, částka se strhne z tvojí karty, nabije se tato "virtuální karta" a přes tu se to zaplatí v obchodě. Je to teda asi značně nevhodné, protože tu možná 2x proběhne konverze měny, navíc jdou prachy bůh ví kudy... ale technicky tam problém nebude. Tam bude zase problém s legislativou a zákony jednotlivých zemí, proto se to takto omezuje.Jediný problém vidím v tom, že v USA je dost rozšířený American Express, který u nás skoro žádný obchodník nepřijímá. Což může být ten důvod, pokud se mobil identifikoval jako American Express, a ten obchodník ho nebere, tak máš problém. Pak selhalo celé to zaplacení.

A jak jsk prorazil pri pridavani karty pres ceskou adresu. Me to hned v uvodu stoplo, ze to ve vasi zemi neni dostupne. Jinak v CR se zatim nikdo k HCE systemu neuchylil, GE money banm jede na secure elementu v SIM karte, takze dostanes specialni simku a pripravis se tim o LTE.

Právě jsem taky četl (tady - https://www.bezvamoney.cz/clanky/mame-tu-dalsi-miln... ), že se rozmáhají platby mobilem, ale zajímaly by mě nějaké bližší informace.

Banka CSOB. Není problém platit Mobilem s NFC.