» Poradna » Notebooky

Nezobrazuje se SSD v notebooku

Dobrý den, věc se má tak, před nějakou dobou jsem dával notebook do servisu kvůli viru který mi nešel odstranit, tak tam natáhly nový software a od té doby se mi nezobrazuje SSD v počítači ale ve správci zařízení je tam ale zase tam není HDD.Budu rád za každou radu kterou mi dáte.Je to stručně napsaný, tak jestli máte nějaké dodatečné otázky tak se ptejte.

Odpovědi na otázku

Standardní postup:Boot ze záchranného média -> Obnovit původní zdravý stav OS ze zálohy.

Jaký je typ notebooku?Jaký tam máš SSD a jaký HDD?

SSD-st1000lm014-sshd-8gbHDD-1000 gb neznám přesné specifikace páč se nezobrazí ve správci zařízení ani když rozkliknu vlastnosti

a notebook Lenovo Z50-70

Tak to je zcela v pořádku, že se nezobrazuje, jelikož tam žádný SSD disk nemáš, je to jen prakticky cache zaintegrovaná do HDD. Celé se to jeví a chová jako jedno zařízení.

Mno. Jelikoz ten model znam. Mas v ntb SSHD o kapacite 1TB. Sshd je kombinace klasického pevneho disku a 8GB flash paměti kterou ten disk vyuziva jako cache pro rychlejsi start systemu a tim padem neni uzivatelsky viditelna.

Kdyby nebyla viditelná tak bych to ani nepsal, jak už jsem psal výše před tím než jsem dal notebook do servisu tak ssdéčko bylo viditelné, ale pokud je to tak jak píšete tak se nedá nic dělat.

Schvalne si ten model sshd dej do google nebo se podivej jak sshd funguje :) sam mam 1tb sshd v ntb takze jsem se tim bavil nez jsem jej tam osadil. Je to prevazne zalezitost ntb lenovo.

Jeste me napada-jestli ty jsi pred opravou nevidel obnovovaci oddil s jmenovkou "lenovo"?

Děkuju za vaše odpovědi, otázka byla zodpovězena, tak a touto zprávou bych konverzaci uzavřel.