» Poradna » Programy

Nezobrazování některých stránek

Už asi týden mám problém že některé stránky se mi nezobrazují a objeví se chybová hláška "www.****.** nebyl nalezen. Zkontrolujte prosím název a zkuste to znovu" Místo hvězdiček je napsána adresa konkrétní stránky. Už jsem zkusil všemožné čističe a taky novou instalaci Windowsu ale problém stále přetrvává. Jde jen o určité stránky ale je jich hodně, předtím vše chodilo správně. Nefungují ani v Exploreru ani ve Firefoxu. Pokud je to vir kde sídlí? Při instalaci Windowsů jsem formátoval HDD. Mám Windows XP SP 1,Nod32, zkusil jsem i Avast. Děkuji předem za rady, doufám že mi nepřestane jít i Živě.

Odpovědi na otázku

Tohle se mně taky párkrát stalo a nepomohlo ani vymazání cache DNS (příkaz ipconfig/flushdns). Dostal jsem se z toho kuriózním způsobem: Uložil jsem image systémového disku (Ghost20003, ale to není podstatné) a nahrál starší zálohu. Ta jela bez problémů. Potom jsem nahrál nazpět tu "nechodící" verzi - a nastojte, jelo to taky. Kdyby se to stalo takhle jenom jednou, tak si řeknu náhoda. Stalo se mně to ale 2x, pokaždé stejné. Pokud má někdo o tom nějakou povědomost, či teorii, tak by mě nesmírně potěšil, virus a jiné breberky se mně zdají být nepravděpodobné..

Bohužel nemám starší zálohu ale je to zajímavé řešení Ještě podotýkám že jsem měl nainstalovaný AdAware i SpyBoot pravidelně aktualizované.

Jedna věc mě dodatečně napadla: Mám totiž ve zvyku v hotovém image umazat některé věci. Většinou jsou to spíše data, ale mezi jiným též mažu obsah adresáře Windows\Prefetch. Teď si ale za boha nemůžu vzpomenout, jestli jsem to udělal i u toho "nefunkčního" image, ale docela klidně to mohlo být. Zkus tedy promazat tento adresář, on by s tím mohl souviset.

Tak jsem nakonec našel jednu starší zálohu instalace ale bohužel nepomohlo ani smázání uvedeného adresáře. A tak to vypadalo nadějně. Začínám věřit na duchy. Kdyby to aspoň nebyly pořád ty samé stránky co nejdou zobrazit. Že by to bylo připojením? Jsem připojený přes mobil ale dosut ( více jak rok ) to fungovalo bezproblémově ( až na rychlost ale věděl jsem do čeho jdu )