» Poradna » Mobily

Nezničený mobil

Dobrý den, mám mobil Xiaomi Mi A1, ale s napůl rozbitým displejem. Samozřejmě se do něj nemůžu přihlásit, mám od něj i krabičku, ale nemám účtenku, protože už je to cca rok co jsem si ho kupoval. Myslíte, že by mi ho v opravně dokázali vzít i bez tý účtenky? Nebo by jste mi doporučili něco jiného? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Účtenka není nebytný doklad k provedení reklamace. Musíš prokázat, že jsi ho tam koupil. Co se týče displeje, pokud je fyzicky poškozený, tak stejně ti budou dělat mimozáruční opravu, kterou zaplatíš ze svého.

Nemůžete se do něj přihlásit proč?

Dolní polovinu vidím, horní polovina je ,,citlivá", reaguje na dotyk, ale nic se na ní neukazuje. Víceméně ho můžu napsat, ale vždycky se tam přiklikne nějaký písmeno (spíše číslice)

Když je nezničený tak asi píšeš blbě heslo

Dolní polovinu vidím, horní polovina je ,,citlivá", reaguje na dotyk, ale nic se na ní neukazuje. Víceméně ho můžu napsat, ale vždycky se tam přiklikne nějaký písmeno (spíše číslice)

Ten displej je rozbitý (prasklý) nebo jen částečně nezobrazuje?

Dolní polovinu vidím, horní polovina je ,,citlivá", reaguje na dotyk, ale nic se na ní neukazuje

Protože pokud není displej prasklý a telefon nenese žádné známky poškození způsobené pádem (odřeniny, ťukance), měl bys nárok na bezplatnou opravu v rámci záruky. Účtenku nebo nějaký jiný doklad ale v tomto případě po tobě určitě požadovat budou. Jedině pokud jsi kupoval mobil přes e-shop, měl bys mít fakturu někde uloženou na svém účtu obchodu nebo na e-mailu.

A prasklý není? Ten přechod funkční a nefunkční části je přesně rovný?

On mohl chícpnout kus řadiče na displeji. To jsou takové kusy křemíku zalité na okraji displeje.

V opravně jim to bude jedno, tam účtenku nepotřebuješ. Druhá věc, jestli to chceš uhrát na reklamaci...