» Poradna » Windows (a jiné OS)

Neznámý účet po továrním nastavení

Dobrý den,obnovil jsem si PC do továrního nastavení, nechal jsem ho bežet a když jsem se k němu vrátil, bylo už všechno hotové. Teď tu mám přihlášení do WIN 10 ale přihlašovací údaje k mému účtu nefungují a jiný tam nebyl.

Odpovědi na otázku

Nepletete si přihlášení do lokálního účtu Windows a do Microsoft účtu?WIN 10 defaultně otravujou s přihlášením do Microsoft účtu.

a) W10 mají 2 druhy "továrního nastavení". Jednak "Reset W10" se zachováním a bez zachování. Druhak tam může být "OEM obnova" z "firemního" oddílu pro obnovení, po které by se měl udělat kompletní OOBE. Cos vlastně dělal?b) MS účet se dá odmítnout a používat lokální.

Reset bez zachování. On tam žádnej lokálni právě na výběr není. Když se pokusím tam zadat starý a přihlásit se, tak to nic nedělá.

Řekl bych, že Reset "bez zachování" smaže i účty. Takže založit nový (MS účet lze odmítnout, stačí lokální, to záleží na tobě, zda ho chceš).

Mě to právě odmítnout nejde. Když mi naskočí přihlašovací obrazovka, tak je tam "neznámý uživatel" a chce to po mě jméno a heslo k lokálnímu účtu, když dám možnosti přihlášení, tak mi to ještě nabídne přihlásit se k MS účtu.

Tak jsi něco zanedbal při instalaci systému.Při instalaci si lze vybrat mezi lokálním účtem a tím u MS, nakonec je to jedno, protože pokud účet u MS používáš (třeba kvůli Store), tak se ti stejně propojí s tím lokálním.Má to výhodu v tom, že po přihlášení nebudeš hned na serverech MS, lezeš tam pouze, když jdeš na nějakou jejich službu (což mi přijde optimálnější).Na druhou stranu, při přeinstalaci musíš vytvářet neustále nový účet (nebo použít migraci účtu).

Účet nemám, ale vytvořím. Díky za pomoc ;)

Zdravím, děje se mi úplně to samé ale já nechal počítač v továrním nastavení přez noc, protože to bylo na 4-6h a jakmile jsem se k tomu vrátil, tak jsem tam měl "jiný uživatel" a chtějí po mě jméno a heslo a nebo ms účet ale když to tam zadám tak to nefunguje, moc se v tom nevyznám, ale hodila by se mi menší pomoc, protože se jinak nemůžu dostat do pc.

Zdravím, mám stejný problém. Nepamatuje si jak jste to vyřešil? Moc by mi to pomohlo 🙂