» Poradna » Windows (a jiné OS)

Neznamená instalace Windows 10 a jak z toho ven?

Zakoupil jsem elektronickou licenci Windows a programem Media Creation Tool vytvořil bootovací Flash disk. Po spuštění pc a otevření BIOSu ovšem zjistil, že je zde možnost bootování poutě z CD mechaniky a HDD, takže spustil původní windows 7 a následně instalaci spustil že systému. .. což byl tedy první problém, nemožnost bootování z BIOSu. Po instalaci a zavádění systému začaly vyskakovat hlášky typu "Něco se nepovedlo " -OOBEREGION, a další. Dle návodu z netu jsem určrenym příkazem aktivoval příkazový řádek a ve čtyřech či pěti krocích upravil načítání oobe.exe. Po této úpravě bych řekl bingo, protože v dalším kroku skutečně naskočila uvítací obrazovka windows 10... no jo... jenže heslo admina které jsem uvedl je v přihlášení nefunkční. Dokáže někdo poradit jak z toho ven? Můžeme i mailem.

Odpovědi na otázku

Omlouvám se za překlepy, to je tak když člověk v chytrém mobilu neuhlídá nabízené výrazy...

nepochopil som co si napisal, takze snad len tolko, ze si zavolaj niekoho, kto ti ukaze ako sa bootuje na tvojom tajnom pocitaci z USB. Potom tam normalne nainstaluj win10 a budes zit stastne az do smrti.

..tak takhle vtipný komentář jsem už dlouho nečetl.. smíchy jsem vyprskl na monitor..

Ak nevieš ani písať na mobile a zvaluješ to na mobil (lebo vypnúť automatickú opravu písania je náročné a potrebuješ na to titul Ing.), tak radšej ani nič neinštaluj a zanes do servisu.

Pro přesnější radu napiš model svého počítače.Pokud tvůj počítač neumí bootovat z USB flashky, vytvoř nástrojem Media Creation Tool bootovací DVD disk. Mimochodem, existují vůbec pro tvůj (pravděpodobně hodně starý) počítač ovladače i pro Windows 10 ?

Bootování z flashky musí jít. Sice jsem se setkal s tím, že počítač neuměl bootovat z flashky, ale to bylo tak před 20ti lety a do tak starého šrotu nemá smysl windows 10 instalovat.

Ono je někdy možná nutné před spuštěním PC a vstupem do BIOSu mít už Flash disk v USB portu. BIOS si při počátečním očichávání HW může zařízení v USB portu všimnout a tedy i možnost bootu z něj zobrazit a tedy i umožnit. Neplatí to ovšem absolutně, ale už jsem se s tím před lety setkal.

Napiš co tam je přesně za základni deska. Pokud tam byly W7, tak to z USB bude na 100% umět bootovat (i když u některých starých kousků se to občas nastavuje trochu krkolomně). Osobně doporučuju nepřestavovat pořadí bootování v BIOSu (tam nechej jako první disk na kterém jsou nainstalované Win) ale při startu PC vyvolat one time boot menu a boot z flashky zvolit tam

Jen mimochodem, dělals "čistou" instalaci nebo upgrade ???

Podle toho, že flash disk není vidět v boot menu, viděl bych to na nastavení UEFI/legacy, kdy flash disk je v jiném módu než bios.

Mediacreationtool dělá obojetnou flasku, jde bootnout jak v legacy tak v UEFI.