» Poradna » Počítačové sítě

Neznámé zařízení v síti

Zdravím, ze zajímavosti jsem si stáhl Advanced IP Scanner. Všechna zařízení, která se naskenovaly v mojí síti jsem rozeznal, až na jedno. Název zařízení je ESP_17FF77. Absolutně netuším, co to je. Našel jsem na internetu, že ESP by měl být nějaký wifi modul, ale moc tomu nerozumím. Uměl by mi někdo poradit, co by to mohlo být? Zda to není nějaký známější pojem pro nějaký komponent okolo routeru třeba. Zkoušel jsem scanovat několikrát, i s jiným programem, pokaždé to tam je. Omlouvám se, že moc neumím popsat problém, nejsem v tom odborník a sám jsem z toho zmatený, kdyby Vám nějaká informace chyběla, tak prosím zanechte komentář, obratem odpovím. Děkuji

Odpovědi na otázku

Zablokuj ho v nastaveni routru a uvidis co prestane fungovat.

Nemáš doma nějakou chytrou zásuvku, světlo nebo něco takového?

Jóój, máš pravdu. Fakt je to ona, já ji defacto nepoužívám, takže jsem na ni úplně zapomněl. Díky, problém vyřešen

Bude to neco postaveneho na ESP8266 nebo ESP32. "Chytra" zasuvka, vanocni svetylka ovladana pres mobil, "chytra" zarovka,... neco takoveho. V zasade tenhle modul muze byt v cemkoli cemu se slovutne rika IoT.

Nejdříve čti, pak piš (viz Martin ve 20:21).

No tak si holt nerefrešnul obrazovku než začal psát odpověď. Takových odpovědí s křížkem po funuse tady je....