» Poradna » Ostatní

Neznámé procesy

Pěkně zdravím.Chtěl bych požádat o radu ohledně chování notebooku. Co se děje: Při hraní her párkrát za den hra začne hodně posekávat, Zvýší se otáčky větráku. A u všech procesorů (4+4 virtuální) vyskočí využití na 90% +- trvá to cca 20s a pak se vše vrátí do normálu. Po cca 1 minutě se toto opět opakuje a pak je pár hodin klid (nejní periodické. zcela náhodně) Bohužel nemůžu přijít na to, co to dělá, protože v procesech v tu chvíli nevyužívá procesor na takovou úroveň vůbec nic. Od koupě notebooku až cca 6 měsíců toto nedělal. Začlo to přibližně měsíc po tom, co jsem vyměnil HDD za rychlejší hybridní. Posekávání je takového charakteru: Kdy obraz stojí, za pár sekund se cukne a zas stojí. Zvuk se též seká. (Píšu kdyby to mělo nějaký význam)Takže minimalizace hry, do windows či ctrl+ald+del (ctrl+shift+esc) je též úkol skoro nadlidský.Stává se mě to při hrani starších her jako např: Ufo: Aftermath ale i novějších jako je Skyrim nebo Battlefield 3.Jedná se o notebook HP Envy 17-2100en s win 7 64bit.Je o něj staráno dobře. (defrag, CCleaner, atd) většinou po 14 dnech.Napadalo mne, jestli si nějaký program nehledá aktualizace, ale žádný na danou chvíli nemá nastavené hledáni.Včera se mě podařilo nějak minimalizovat hru včas a chvilku mi tu v liště svítilo nějaké hlášení . Žlutý trojúhelník s černým vykřičníkem a nápis windows ale když jsem na něj klikl, tak se otevřelo okno ale bylo prázdné. a po chvilce zmizelo.Snad jsem problém popsal dobře, a na nic jsem nezapomněl.Pokud by jste někdo věděl, co by mohlo být příčinou, a jak tomu učinit přítrž, Byl bych moc vděčný.Předem moc děkuji za Vaše rady.Tomiket.

Odpovědi na otázku

Prohlásit "... je o něj staráno dobře. (defrag, CCleaner, atd) ..." je hazard. V první řadě se pořádně, např. pomocí jv16, podívej na jedoucí procesy (prověř je třeba pomocí strejdy G. - většina bude OK - ale nikdy nevíš). Pak se uvidí.

ahoj. Já to písal, abych se vyhl radám na způsob vyčisti si cache. ;).Zkusím to s tím jv16, ale to "G" mě nic neříká.Zkusil jsem vypnout avast a už 2 hodiny čili od zapnutí pc při BF3 žádné škubání, buď mám jen štěstí, nebo může být přičinou.Děkuji ti pěkně za rady ;)

No nic. To "G" je Google.

Třeba to mohl být G bod .

Avast je na prd uz davno neni tim cim byval driv.

Jv16 je sice pěkný program, ale neukazuje u procesů využití procesoru. a já bez toho nepoznám, který program dělá tu neplechu, proto jsem zapátral a stáhl jiný.Ale moudrý z toho nejsem :(Dám sem 2 odkazy na obrázky.První je normální stav při hraníDruhý je když cosi bůhví proč začne přetěžovat procesory.http://imageshack.us/f/705/beznzvu2i.png/http://imageshack.us/f/826/beznzvufk.png/

Možná je požkozené tepelné čidlo..

Tak toto bych potřeboval blíže specifikovat. Nezdá se, že by měl NB potíže s přehříváním. Teplý je jen v místě HDD jinak všude studený. Krom toho, když cosi začne zneužívat CPU na 99% tak se zvíší i rychlost větráčku. Ale co já vim, třeba máte pravdu.