» Poradna » Windows (a jiné OS)

Neznám heslo k Adminu - Win xp

Zdravím Vás,Mohl by mi někdo říct jak mužu změnit heslo k učtu Administrátora když ho neznám?Bohužel jsem si při rozchodu ze svým Ex nezjistila toto heslo a teď tento Pán "Ajťák" mi tvrdí že si ho nepamatuje, ale že to jde lehce přejít....Potřebovala bych zjistit jestli to nějak jde a nebo to budu muset řešit někde v servisu popřípadě jak jsem četla tady na webu přes Linux

Odpovědi na otázku

měl by to umět Ophcrack:http://blog.ijacek007.cz/Navody/odhalte-zapomenute... Případně pokud jde jen o přístup k datům, tak ani není třeba heslo zjišťovat - z linuxu se k nim člověk dostane stejně.

Asi budu muset to stáhnout, ale můžete mi dát odkaz na verzi pro USB instalaci - mám HP mini bez CD rom😞A jen se zeptat instalace není nějak složitá zvládne to i já - žena se základními schopnostmi co se pc týká????

To se neinstaluje - to se nabootuje místo Windows. Jen přemýšlím, zda z toho jde udělat live usb.

jo, usb z toho udělat jde:On Windows:Download the ISO file of the ophcrack LiveCDDownload tazusb (Slitaz installer) from our websitehttp://www.objectif-securite.ch/slitaz/tazusb.exeConnect your USB stick to your machineLaunch tazusb.exe and follow the instructions.a pak se to nastartuje z usb na tom počítači.

první bych zkusil zmáčknout 2x Ctrl+Alt+Del , napsat administrator bez heslaa jako druhé sehnat hirens boot cd a tam je utilita která umí heslo zresetovat.

Tak bez hesla to stále nejde.

Formát C:\ a čistá inštalácia WXP z USB. Kdohovie, aké míny ti nechal v systéme ako bonus tvoj ex "ajťák". Na reset hesla Windows z externého média po nabútovaní mašiny je dostatok utilít, hľadaj, alebo nový IT priateľ(-ka). Však nezostaneš na ocot!

Předpokládám, že se tazatelka chce dostat k datům a ty jí radíš formát? Začal bych tím, že bych si na jiném PC s Windows stáhnul program Yumi:http://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/a nějaké distro live linuxu (třeba Lubuntu 14.04 32bit)http://www.lubuntu.cz/ziskejtePřes ten Yumi si ISO toho Lubuntu lze nahrát na flashku a pak z něj nabootovat, a pak si přetáhnout všechna důležitá data na externí disk.Pak teprve může přejít k tomu formátu disku a instalaci buď opět těch WXP (jdou na flashku dát také přes ten Yumi) a nebo si tam dát to Lubuntu.

Já bych tazatelku nenutil k výrobě složitého USB postupu, pokud má CD mechaniku. Prostě stáhne ISO a vypálí. Bude to pro ní jednodušší.

"můžete mi dát odkaz na verzi pro USB instalaci - mám HP mini bez CD rom"ehm, z CD to nepůjde, viz výše.

Aj z tohoto ide spravit USB:https://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/Tento pouzivam uz snad 10 rokov :)

Resetuj heslo pomocí Lazesoft http://www.lazesoft.com/forgot-windows-admin-pass... Je tam i návod jak si připravit soubory Lazesoft na usb flash disk.

Před více lety jsem spustil WXP v nouzovém režimu (F8 při startu), ve správě účtů vytvořil nový účet s novým heslem a přiřadil mu administrátorská práva. Po restartu se zjevila nabídka dvou účtů, přihlásil jsem se do toho nového, systém normálně naběhl a ve správě účtů jsem ten starý zrušil. Tenkrát to šlo, jen si nejsem jist zda nějaká pozdější bezpečnostní aktualisace tomu v současnosti nebrání. Ale zkusit to můžete. Byl to nějaký notebok ACER.

Automatický boot do nouzového režimu bez zadání hesla lze nastavit v politikách.Admini si takhle rádi šetří práci. By default je to ovšem zakázané.Co s tím?Za pokus nic nedáš.Jinak reset hesla admin účtu dle návodu kolegů <= původní heslo Ti může být ukradené.

Dobrý den neznám heslo od Admina mužete mi pomoct prosím.jaké je heslo od Admina